„Potrzeba jest matką wynalazków” – tak mówi przysłowie, którym kierował się dr Stanisław Radoń budując i patentując swój OPRYSKIWACZ DWURZĘDOWY TROPIC 2J.

„Opryskiwacz na nasze czasy” – tak określają go plantatorzy. Dlaczego?

W dobie słabej koniunktury na owoce jagodowe nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju rozwiązania, które pozwalają na oszczędności, zawsze cieszą się zainteresowaniem oraz aprobatą producentów owoców.

Maszyna Tropic 2J pozwala na wykonywanie zabiegów na plantacjach w dużo krótszym czasie niż opryskiwacze tradycyjne. Plantator, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, może opryskać 1 ha jagodnika zaledwie w 17 minut. Dzieje się to przy prędkości roboczej wynoszącej ok. 7 km/godz.

Element kopiujący ukształtowanie terenu, stabilizujący położenie ramy opryskującej

Zabieg polega na opryskiwaniu jednocześnie dwóch rzędów przy równoczesnym mechanicznym kopiowaniu terenu plantacji. Właśnie jezdny element kopiujący wyróżnia tę maszynę z całej gamy opryskiwaczy wielorzędowych, w których rama zainstalowana jest na sztywno i nie pozwala na automatyczne i samodzielne dostosowanie się opryskiwacza do pochyłości oraz zboczy na plantacjach.

Wysokowydajna turbina pozwala na opryskiwanie roślin przy niekorzystnych warunkach pogodowych – przy wietrze, a ustawienie dyfuzorów powietrza i cieczy umożliwia dokładne pokrycie roślin cieczą użytkową. Po zakończeniu zabiegu opryskiwacz składa się hydraulicznie do pozycji transportowej.

Opryskiwacze TROPIC wykonywane są wyłącznie na indywidualne zamówienie i dlatego każdy ogrodnik może dostosować parametry urządzenia do swoich potrzeb: optymalnie skomponować jego wyposażenie czy dopasować pojemność zbiornika, możliwość regulacji wysokości i szerokości maszyny. Wszystko to definiuje ostateczną cenę końcową maszyny.

Pomimo nierówności, opryskiwacz pozostaje w optymalnym położeniu

Rozliczne zalety opryskiwaczy z serii TROPIC, takie jak skrócony czas zabiegu, jego wysoka precyzja, brak konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników czy zakupu drugiego zestawu opryskującego (ciągnik plus opryskiwacz), sprawiają, że można śmiało mówić o innowacyjności i wysokiej ekonomice w obszarze ogrodnictwa, jakim jest wykonywanie zabiegów ochrony roślin.

Zapraszamy na www.opryskiwaczradon.eu

Materiał reklamowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here