Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Praktyczna „Technologie i innowacje: uprawa i przetwórstwo jagód”

2017-12-14 - 2017-12-15

Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Praktyczna „Technologie i innowacje: uprawa i przetwórstwo jagód” odbędzie się w dniach 14-15 grudnia we Lwowie. 

W wydarzeniu udział biorą doradcy z wielu krajów, w tym oczywiście z Polski. Głównymi tematami konferencji będą technologie produkcji i sprzedaży owoców jagodowy oraz ich przetwarzania. Drugiego dnia odbędzie się wizyta w ukraińskiej firmie związanej z produkcją roślin jagodowych.


Dr Mirosław Korzeniowski z firmy Bayer opowie jak chronić rośliny jagodowe przed chorobami i szkodnikami.

Prof. Leszek Orlikowski z IO w Skierniewicach przedstawi temat pt. Choroby i szkodniki borówki wysokiej i jagody kamczackiej oraz możliwości ich zwalczania”.

Krzysztof Sak z firmy Agronom Plants podzieli się doświadczeniem z produkcji wysokiej jakości truskawek oraz malin, a także przygotowania ich do sprzedaży

Znany polski naukowiec, współtwórca projektu Malinowe Factory, dr Paweł Krawiecpodzieli się swoimi doświadczeniami z zakresu uprawy malin, na świeży rynek i dla przetwórstwa. 

Marek Jamry z firmy Haygrove, przedstawi ekonomiczne aspekty uprawy truskawek, malin i borówek w tunelach foliowych. Ekspert wyjaśni, w jaki sposób przy pomocy nowoczesnych tuneli uzyskać wczesny i wysokiej jakości plon. 

Tomasz Szuławy z firmy Ceres przedstawi skuteczne rozwiązania w zakresie uprawy borówek, jeżyn, truskawek, malin w podłożu kokosowym, ochrony przed chwastami, wiatrem, ptakami, a także omówi różne systemy mocowania roślin uprawianych w szpalerach.

Dr hab. Zbigniew Jarosz z UP w Lublinie wyłoży temat „Intensywnej uprawy truskawek: tajemnice udanych zbiorów. Doświadczenia z precyzyjnego nawożenia w Polsce i na Ukrainie”.


Program konferencji obejmuje także występy ukraińskich, włoskich i białoruskich ekspertów dotyczące trendów w uprawie roślin jagodowych na Ukrainie i w sąsiadujących z nią krajach.

Konferencji będzie towarzyszyć wystawa technologii i rozwiązań dedykowanych uprawie roślin jagodowych.

Główny prawny partner konferencji – Kancelaria Patentowa „Paharenko i Partnerzy” przygotowała Okrągły Stół na temat „Własność intelektualna jako podstawa udanego biznesu jagodowego” w ramach akcji społecznej „Kupuję prawdziwe! Nie kupuję podróbek!”.

15 grudnia uczestnicy konferencji będą mogli odwiedzić jedną z najlepszych szkółek jagodowych na Ukrainie „Dolina-Agro”. Przewidziano tutaj również pokazy cięcia i pielęgnacji roślin jagodowych oraz możliwość zapoznania się z technologią rozmnażania roślin w laboratorium in-vitro.

Szczegółowy program konferencji oraz warunki uczestnictwa i rejestracji na konferencję dostępne są na stronie: http://forum.techdrinks.info/

lub tel.:

+38 096 994 38 77 – Wiktoria Kowtunowycz;

+38 068 424 21 80 – Maryna Radczyk;

+38 063 056 47 88 – Nadia Razckowska;

+38 050 823 38 69 – Olga Kazazajewa.

 

Miejsce wydarzenia

Lwów
Lwów, Ukraina + Google Map