Czy warto zakładać polowe plantacje truskawek z wielokoronowych sadzonek zagonowych (HWB – heavy waiting-bed) lub doniczkowanych sadzonek frigo (tray)? Na to pytanie starał się odpowiedzieć Zbigniew Pisarek z firmy Flevoplant w czasie „Truskawkowych Inspiracji”. Szkolenie to odbywało się 2 lipca w Hornigach.

Oceny tak założonej uprawy dokonał na przykładzie takich odmian jak ‘Dahli’ oraz ‘Falco’. W przypadku tych odmian posadzonych jako HWB w maju, do połowy lipca udało się zebrać średnio 0,5 do 0,6 kg truskawek. U ‘Falco’, plon z rośliny był jeszcze większy. Z jednej sadzonki uzyskano średnio 9 pędów kwiatostanowych. Każdy pęd miał 5–6 kwiatów, co gwarantuje bardzo duże i atrakcyjne owoce. Truskawki tej odmiany z pierwszych zbiorów miały masę powyżej 45 gram, kolejne powyżej 25 gram.

Warto wiedzieć, że odmiany te mają określone wymagania jeśli chodzi o ich uprawę. Dotyczy to zarówno systemu nasadzenia, jak też ochrony i nawożenia o czym w filmie informuje Zbigniew Pisarek z firmy Flevoplant.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj