Borówki na Ukrainie – spadek cen i rosnąca podaż
Ceny borówek na Ukrainie w połowie lipca drugi tydzień z rzędu mają tendencję spadkową informuje portal EastFruit. W połowie lipca ukraińscy farmerzy oferowali niebieskiego jagody w cenie 150-210 UAH/kg (5,13-7,18 USD/kg), czyli średnio o 26% taniej niż w okolicach 8 lipca.

Zdaniem plantatorów na spadek cen w tym segmencie wpływa kilka czynników. Duża podaż borówki – znaczący wzrost plonu na starych jak też wchodzących w owocowanie plantacjach.

Presja na cenę spowodowana jest również koniecznością dostosowania się do ograniczonego popytu w kraju oraz też trudnościami w eksporcie tych owoców. Również sieci handlowe ograniczyły zakupy borówek do minimum z uwagi na niskie zainteresowanie konsumentów tymi owocami.

Szacuje się, że borówki na Ukrainie są w lipcu średnio o 45% tańsze niż przed rokiem. Wiele osób uważa, że borówki na Ukrainie będą jeszcze tańsze. Taki tren utrzyma się przynajmniej do początku sierpnia. Intensywność spadku cen będzie zależała od aktywności nabywców i zwiększenia podaży na rynku.

Źródło: east-fruit.com

Poprzedni artykułAronia – co robić aby dobrze plonowała?
Następny artykuł‘Limalexia’, L 19111 i ‘Malling Allure’ – dlaczego owocują w tym samym czasie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj