Aminokwasy do stosowania przez system nawodnieniowy

malina, malinowe factoryW ramach projektu Malinowe Factory, rośliny za pomocą systemu nawadniającego będą w odstępach dwutygodniowych podawa im m.in. aminokwasy znajdujace się w produkcie Terra Sorb Radicular.

Celem stosowania tego preparatu jest polepszenie przyswajalności podawanych składników pokarmowych, zniwelowanie stresów jakie przechodzą rośliny na etapie uprawy oraz poprawa warunków glebowych gleby co sprzyja rozwojowi pożytecznych mikroorganizmów w glebie.

Terra Sorb Radicular aplikuje się za pomocą systemu nawadniającego. Jest to preparat zawierający aminokwasy oraz niewielką ilość azotu i fosforu. Preparat ten pierwszy raz podaje się około dwa tygodnie po posadzeniu kiedy rośliny się dobrze przyjęły. Preparat ten w ramach projektu Malinowe Factory podawany jest co dwa tygodnie w dawce 10 l/ha.

Jak informuje Albert Zwierzyński z firmy Osadkowski SA, pomysł włączenia produktu Terra Sorb Radicular, narodził się po bardzo pozytywnych wynikach stosowania tego produktu w polowej uprawie malin odmiany 'Polana’. Jak informuje dr. Paweł Krawiec, produkt ten na plantacji maliny stosowano co około dwa tygodnie od momentu uzyskania przez pędy około 40 cm wysokości do około połowy zbioru owoców. Po zastosowaniu tego produktu rośliny nie tylko silniej rosły, miały dobry pokrój co przełożyło się na wielkość zbioru. Na podstawie uzyskanych wyników uzyskano wzrost plonu o około 10% co zostało potwierdzone statystycznie. Poprzedni artykułKSPCP – zbiory porzeczek będą niższe
Następny artykułAPEL DO PRODUCENTÓW OWOCÓW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj