Akademia Uprawy Truskawek 2019 we Wrocławiu
We Wrocławiu 16 marca odbyła się Akademia Uprawy Truskawek 2019. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez portal jagodnik.pl i firmę Osadkowski. W części konferencyjnej odbyło się 11 wykładów. Dodatkowo swe ekspozycje zorganizowało 18 firm zaangażowanych w organizację szkolenia. Wysoka frekwencja w trakcie prelekcji oraz liczni plantatorzy przy firmowych stoiskach dowodziły zainteresowania jakim cieszy się produkcja truskawek na Dolnym Śląsku.

Część konferencyjna

Akademia Uprawy truskawek 2019 obfitowała w interesujące prelekcje. Część konferencyjna wydarzenia została podzielona na dwa bloki, a ogółem odbyło się 11 wykładów. Spektrum poruszonych tematów było szerokie i objęło zagadnienia związane z zakładaniem plantacji, zarówno w glebie jak i w substracie, żywienie roślin i troskę o ich zdrowotność. Zdaje się, że to ostatnie zagadnienie wzbudziło najwięcej uwagi. Dyskutowano o ochronie przed zachwaszczeniem, ale i szkodnikami, także w oparciu o metody biologiczne. Rozważania truskawkowe dopełniła prelekcja dr Pawła Krawca poświęcona uprawie malin na podwójny zbiór.

Akademia Uprawy Truskawek – wystawy firm

W holu przed salą konferencyjną swe stoiska zorganizowały firmy oferujące rozmaite produkty i rozwiązania do uprawy truskawek. Zbliżająca się wielkimi krokami inauguracja sezonu truskawkowego zachęca do zapoznania się z nowościami w ofertach firm. Poprawianie szczegółów, ciągłe udoskonalanie praktyki ogrodniczej – wszystko to pozwala na osiąganie coraz to lepszych wyników produkcyjnych w warunkach zmienności poszczególnych sezonów.Poprzedni artykułLinia sortująca rozwiązuje problemy jakościowe oraz deficyt pracowników sezonowych
Następny artykułJaka przyszłość czeka produkcję truskawek w Europie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj