Kolejne spotkanie w ramach Akademii Uprawy Borówki realizujemy w trakcie wzrostu owoców na plantacji. Mimo trudnych warunków pogodowych wiosna tego roku ogólna kondycja roślin jest dosyć dobra i mimo wszystko można liczyć na dobre zbiory. Zapraszamy na FILM.

 

Kolejne spotkanie na plantacji borówki należącej do Rafała Krzyżanowskiego odbywamy w trakcie wzrostu owoców. Mimo trudnych warunków pogodowych zawiązanie owoców jest dobre, choć różne dla poszczególnych odmian. Na dobre plony można liczyć w przypadku takich odmian jak ‘Bluecrop’ czy ‘Nelson’, a już skutki przemarznięć widać na ‘Darrow’ czy ‘Chandler’.

Dobre plonowanie zapowiada się na odmianie Bluecrop

Okres wzrostu owoców to czas na ostanie zabiegi na plantacjach. Wskazane wtedy są jeszcze wtedy zabiegi przeciwko chorobom jak szara pleśń  i antraknoza z wykorzystaniem środków ochrony o krótkim okresie karencji, lub tez preparatów biologicznych jak Serendae ASO czy Polyversum. Warto tez jeszcze dokarmiać owoce wapniem, co będzie miało wpływ na dobrą jakość owoców – przede wszystkim ich jędrność i trwałość pozbiorczą. Na plantacji Rafała Krzyżanowskiego cały czas prowadzona jest fertygacja. Do tej pory używane są nawozy o zrównoważonym składzie NPK, bo jak pokazują analizy gleby zawartość potasu jest tu na wysokim poziomie. Na plantacji przed zbiorami owoców wieszamy też pułapki na Drosophila suzukii. Póki co wystarczy je powiesić na ogrodzeniu wokół plantacji, tak by mieć wiedze czy szkodnik pojawia się na plantacji i czy może stanowić zagrożenie. Wybraliśmy tu specjalne pułapki z małymi otworami wlotowymi, tak by nie wpadały tu większe owady i łatwo można było później dokonać identyfikacji szkodnika.

Kolejne spotkanie na plantacji już w trakcie zbiorów. Zapraszamy

…………………………………………………………………………………..

Pułapki Drosinal, do odłowu Drosophila suzukii oraz płyn wabiący dostępne w sprzedaży interntowej: www.sklep.icbpharma.pl

…………………………………………………………………………………

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here