Agro Show 2017 – fotogaleria

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW 2017 odbywa się w dniach 22-25 września, tradycyjnie już w Bednarach. To kolejna edycja imprezy organizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. Tegoroczna edycja była zdecydowanie mniejsza od tej uznawanej za największą polową ekspozycję maszyn. Choć dominowały na niej rozwiązania dedykowane produkcji rolnej, to część z wystawców w swojej ofercie miało maszyny dedykowane produkcji ogrodniczej. Mimo wszystko liczba 800 wystawców, w tym ponad 100 z zagranicy prezentujących swoją ofertę na około 150 tys. m2 jak robi zawsze wrażenie.

Przygotowanie i pielęgnacja gleby

Producenci konkurują między sobą by zaoferować jak najlepszy sprzęt plantatorom gatunków jagodowych. Efektem tej rywalizacji są maszyny coraz to bardziej wydajne i nie zawodne. Dotyczy to także sprzętu który wykorzystywany jest do nawożenia i pielęgnacji gleby oraz zabezpieczenia upraw.

 

Sadzarki

Bardzo ważną maszyną w gospodarstwie, gdzie uprawia się jagodowe, jest sadzarka. Dobrze dostosowane rozwiązania do potrzeb i warunków gospodarstwa ułatwiają pracę, czynią ją niezmiernie efektywną. Nie dziwi więc, że na Agro Show 2017 maszyn do sadzenia różnego rodzaju rozsad prezentowano całkiem sporo.

Deszczowanie truskawek

Podczas Agro Show 2017 zapoznać można się było także ze sprzętem do deszczowania upraw. Tego typu nawadnianie stosuje się głównie w uprawie warzyw, ale niektórzy cenią sobie je również na plantacjach roślin jagodowych. Pompy wody i deszczownie prezentowało w Bednarach kilkanaście firm.

Pielęgnacja międzyrzędzi

Tam gdzie w międzyrzędziach utrzymuje się murawę potrzebne są kosiarki, których oferta w Bednarach jest co roku bardzo duża.

Opryskiwacze

Zwłaszcza w lata tak deszczowe jak obecny rok wielkiego znaczenia nabiera ochrona plantacji przed chorobami grzybowymi. Ważne jest także zabezpieczenie jej przed szkodnikami oraz skuteczne podanie brakujących składników pokarmowych. Z tego powodu warto zapoznać się z modelami opryskiwaczy, które prezentowane były na Agro Show 2017.

Tradycyjnie wśród prezentowanych maszyn jedne z największych stoisk miały firmy oferujące ciągniki, praktycznie każda już firma oferuje specjalistyczne ciągniki do poruszania się w wąskich międzyrzędziach.Poprzedni artykułXIII Międzynarodowy Kongres Promocji Warzyw i Owoców
Następny artykułSkąd się biorą borówki? – warsztaty edukacyjne Fundacji Promocji Polskiej Borówki