ABC ochrony biologicznej malin w tunelach




Coraz mniejsza liczba substancji aktywnych zarejestrowanych do zwalczania szkodników, przy rosnących wymaganiach odbiorców dotyczących liczby pozostałości substancji aktywnych w oferowanych do sprzedaży owoców powodują, że dla wielu plantatorów ochrona biologiczna malin w tunelach staje się koniecznością. W ocenie innych, połączenie jej z dobrze skonstruowanym programem ochrony chemicznej, daje bardzo dobre efekty. A co na to specjaliści?

O tym jak prawidłowo realizować ochronę biologiczną malin w tunelach foliowych informuje Kamil Szybczyński z firmy Royal Brinkman. Nagranie realizujemy 27 kwietnia w Roguszynie, w gospodarstwie Państwa Jakubiaków i Lewandowskich. Tam już 3 czerwca odbędzie się półfinałowe szkolenie w ramach projektu Malinowe Factory 2023 – odmiany letnie

Po przeprowadzonych pierwszych zabiegach chemicznych, sprawdzeniu ich skuteczności, około 10-15 maja można rozpocząć wprowadzanie drapieżnych roztoczy zwalczających w późniejszym czasie przędziorki – informował K. Szybczyński.

O tym jak w praktyce introdukować te drapieżne roztocze oraz na jakie zoocydy należy uważać i jakie można stosować bez szkody dla naturalnych drapieżców dowiecie się z materiału filmowego.

Ochronę biologiczną można realizować również przeciwko mszycom, wprowadzając do upraw tunelowych kolejną grupę naturalnych drapieżców o czym dowiecie się w 8 minucie przygotowanego filmu.

 

 

Archiwum Malinowego Factory

Uzyskaj dostęp do materiałów z poprzednich edycji!







Poprzedni artykułNajważniejsze choroby borówki powinniśmy zwalczać podczas kwitnienia
Następny artykułNawożenie malin – nowe możliwości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj