Ceny malin w ostatnich dniach nieco się podniosły – widać to szczególnie na rynkach hurtowych. Poszczególne sieci handlowe w tym czasie oferują owoce w zbliżonych cenach, choć można także znaleźć oferty promocyjne. Jakość owoców oferowanych w handlu detalicznym jest dość wysoka, a zaopatrzenie sklepów dobre. Podaż stopniowo będzie spadać, a sytuacja na rynku w dużej mierze zależy od przebiegu pogody i tego, jak długo potrwają zbiory.
Ceny malin – rynki hurtowe
W cenach malin w hurcie wyraźnie widać odbicie w porównaniu do ubiegłego tygodnia. Obecnie za kilogram malin musimy zapłacić średnio od 23,00 zł (Łódź Zjazdowa) do nawet 40,00 zł (WGRO Poznań). Najlepsze ceny uzyskują wysokiej jakości owoce z upraw tunelowych. Te drobniejsze z upraw polowych są o kilka złotych tańsze. Na Broniszach ta różnica wynosi nawet ok. 8,00 zł/kg.
| Rynek | Pochodzenie | Śr. cena za kg [PLN] | Uwagi |
| Agrohurt | Kraj | 32,50 | |
| Bronisze | Kraj | 26,00 | |
| Elizówka Lublin | Kraj | 24,00 | |
| Giełda Kaliska | Kraj | 33,00 | Przeliczono z opak. 250 g |
| Łódź Zjazdowa | Kraj | 23,00 | Przeliczono z opak. 500 g |
| TargiPiast | – | 33,00 | |
| WGRO | Kraj | 40,00 | Przeliczono z opak. 250 g |
Rynek detaliczny
W sieciach handlowych nie ma problemów z zaopatrzeniem w maliny. We wszystkich sklepach, które odwiedziliśmy w piątek, 26 września bezsprzecznie króluje odmiana 'Enrosadira’. Maliny są sprzedawane przede wszystkim w opakowaniach 125 – 200 g i, co warte odnotowania, w większości przypadków są naprawdę wysokiej jakości. Ceny w przeliczeniu za 1 kilogram wynoszą w większości przypadków powyżej 50,00 zł/kg, wyjątkiem jest sieć Biedronka, gdzie maliny są oferowane w promocyjnej cenie – jednak w sklepie, który odwiedziliśmy owoców już nie było. Na targowisku w Kielcach maliny są sprzedawane po 28,00 zł/kg (14,00 zł za opakowanie 500 g).
| Sklep | Pochodzenie/Odmiana | Cena za kg [PLN] | Uwagi |
| Auchan | Polska | 51,96 | Przeliczono z opak. 250 g |
| Aldi | Polska | 71,95 | Przeliczono z opak. 125 g |
| Biedronka | Polska | 39,95* | Przeliczono z opak. 200 g |
| Kaufland | Polska | 64,95 | Przeliczono z opak. 200 g |
| Lidl | Polska | 63,90* | Przeliczono z opak. 125 g |
*cena promocyjna
























