ICB Pharma od lat zaangażowana jest w projekt Malinowe Factory. Produkty tego przedsiębiorstwa są więc stosowane na plantacji dr Pawła Krawca w Karczmiskach, ale także w wielu innych gospodarstwach. Krzysztof Łęgocki zdecydował się opowiedzieć nieco o tym kiedy, po co i w jaki sposób aplikować preparaty z portfolio reprezentowanej przez niego firmy.
Przędziorki groźniejsze niż zwykle
W tym sezonie na plantacjach w Polsce zaznaczyła się silna lub bardzo silna presja przędziorków. ICB Pharma w swej ofercie posiada produkt Siltac. Jego fizyczny charakter działania czyni go rozwiązaniem bezkarencyjnym i bezprewencyjnym. Można go więc stosować w bezpieczny dla konsumenta owoców sposób właściwie zawsze wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba.
Megis, zawierający w swym składzie kwas ortokrzemowy i mikroelementy pozwala z kolei odżywić rośliny, a także wspomóc budowę naturalnej ich odporności na choroby i szkodniki.
Także cenne właściwości odżywcze posiada Miligard. Jego aplikacja pozwala uzyskać widoczny efekt w postaci zdrowych, zielonych liści. Stworzenie efektywnych organów asymilacyjnych przekłada się na uzyskanie wyższego plonu.
Techniczne rekomendacje
K. Łęgocki przekazał kilka ważnych technicznych rekomendacji dotyczących stosowania preparatów z gamy ICB Pharma. Siltac warto stosować, gdy temperatura powietrza rośnie, a jego wilgotność spada. Zabiegi tym produktem można wykonywać w dzień. Chodzi o to, by naniesiona na rośliny ciecz robocza szybko wyschła. Może być stosowany od okresu przed kwitnieniem do fazy pozbiorczej pojedynczo, naprzemiennie ze środkami typowo chemicznymi. Może być także mieszany z nimi, co wydłuża okresy między zabiegami przeciw przędziorkom.
Megis to produkt mieszalny z dużą ilością innych preparatów.
Miligard powinien być aplikowany pojedynczo, ewentualnie w mieszaninie z Siltackiem.
Więcej informacji na filmie
Więcej o preparatach z oferty ICB Pharma, a także o możliwościach maksymalnie efektywnego ich stosowania można dowiedzieć się z poniższego filmu: