FMC Polska przygotowała wyjątkową kampanię informacyjną dla plantatorów truskawek. W jednym miejscu, na stronie www.cennyowoc.pl/truskawka, firma udostępnia unikalne porady i ekspertyzy uzyskane od ekspertów branży jagodowej. Informacje dotyczą prowadzenia plantacji truskawek w taki sposób, aby wyhodowane na nich owoce były cennymi owocami, czyli poszukiwanymi przez sieci handlowe i konsumentów, a tym samym łatwiejszymi w sprzedaży i bardziej zyskownymi dla producentów.
Truskawki są owocami szczególnie cenionymi przez konsumentów, którzy w swoich wyborach zakupowych kierują się najczęściej wielkością, soczystością i zdrowotnością owoców. To jedne z najbardziej popularnych owoców w Polsce. Trudno się temu dziwić biorąc pod uwagę, że uprawa truskawek ma w naszym kraju wieloletnią tradycję, zarówno jeśli mowa o produkcji do przetwórstwa, jak i dla sektora owoców deserowych, który przez ostatnie 20 lat notował dynamiczny rozwój. Konsumenci chętnie sięgają po truskawkę krajową, czystą, dużą, o apetycznym wyglądzie. Ich produkcja nie jest jednak łatwa. Plantatorzy muszą spełniać rygorystyczne wymogi handlu, dbając przy tym o wysoką jakość i czystość plonów.
Czysty, zdrowy owoc to #cennyowoc – przekonuje FMC. Taki cenny owoc jest łatwiejszy w zbiorze i sprzedaży, a ponadto pozwala osiągnąć producentom wyższy zysk.
Jak zadbać o cenny owoc? Co zrobić, by uprawa była opłacalna? Czy istnieje skuteczny sposób walki ze szkodnikami zagrażającymi uprawom, zwłaszcza w sytuacji wycofywania z rynku wielu substancji czynnych i rosnącą presją na brak pozostałości s.cz. w owocach? Jak radzić sobie z ekstremalnymi i nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak przymrozki, susze czy burze? Co robić gdy brakuje rąk do pracy na plantacjach Czy jest sposób na spadające ceny owoców w punktach skupu?
Aby pomóc sadownikom w rozwiązaniu tych problemów, firma FMC zaprosiła do współpracy wybitnych specjalistów i ekspertów z zakresu upraw sadowniczych m.in. dr hab. Barbarę Łabanowską z Instytutu Ogrodnictwa, dr Dariusza Paszko z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, czy niezależnego doradcę sadowniczego Karola Pajewskiego.
W artykułach i wypowiedziach wideo eksperci przedstawiają zarówno kwestie ochrony, jak i ekonomiki upraw truskawki. Na przykład, podpowiadają w jaki sposób rozpoznawać zagrożenie ze strony najgroźniejszych szkodników dla upraw truskawek, w tym kwieciaka malinowca, jakie szkody on powoduje i jakie są możliwości ograniczenia jego liczebności. Właściwa ochrona jest niezwykle istotna, bo kwieciak może uszkodzić nawet ponad 50 procent pąków na plantacji.
Dodatkowo, eksperci wyjaśniają co decyduje o rentowności truskawek, czy opłaca się produkować truskawki deserowe czy przemysłowe, na jakie terminy owocowania warto postawić, aby najwięcej zyskać oraz jak obniżyć koszty produkcji truskawek.
Aby dowiedzieć się, jak postępować, aby wyhodowane owoce spełniały dzisiejsze wymagania rynku, a uprawy truskawek były opłacalne wystarczy wejść na stronę https://cennyowoc.pl/truskawka
Materiał promocyjny