Wspomaganie nawożenia podstawowego w uprawie truskawek powtarzających owocowanie

Grzegorz Ożarek z firmy Intermag udał się na plantacje należące do Agronom Berries, gdzie realizowany jest projekt Truskawkowe Inspiracje 2021 – odmiany powtarzające owocowanie. Tam opowiedział o produktach, których Intermag w ramach tych działań (i nie tylko) dostarcza. W ich gronie są nawozy mikroelementowe, ale także produkt bakteryjny i biostymulatory.

Konieczne uzupełnianie mikroelementów

Typowym problemem na plantacjach truskawek powtarzających owocowanie jest niedostatek żelaza. Dzieje się tak nawet tam, gdzie pierwiastka tego jest dużo w wodzie. Czasem na roślinach uwidacznia się także niedobór manganu. Oferujemy więc plantatorom Mikrochelaty™, które stosowane mogą być  poprzez fertygację lub produkty z serii Aminoultra do aplikacji nalistnej – wyjaśnia G. Ożarek.

Więcej o tych produktach G. Ożarek opowiada na poniżej załączonym filmie:

Biostymulacja przez fertygację i nie tylko

Jak informował G. Ożarek, Intermag dostarczy do Agronom Berries także dwa biostymulatory: Optysil i Tytanit. Są one podawane przez system fertygacyjny. Celem takich działań jest wykazanie wpływu tych produktów na jakość uzyskiwanych owoców truskawek. Polepszyć pracę systemu korzeniowego ma produkt bakteryjny Bactim Vigor. Z kolei efekt ochrony truskawek można uzyskać stosując nalistnie inny jeszcze nawóz z oferty Intermag – Alkalin. To produkt silnie zasadowy. W fazie owocowania podawać można Alkalin potasowo fosforowy, który poza dostarczeniem składników odżywczych także doprowadzi do zniszczenia przetrwalników grzybów. To polepszy kondycje krzewów i jakość owoców.

Z uprawą odmian powtarzających owocowanie, oraz uprawą malin w firmie Agronom Berries będzie można zapoznać się już w najbliższy piątek (6 sierpnia) w czasie szkolenia organizowanego w ramach projektów Truskawkowe Inspiracje 2021 i Malinowe Factory 2021. Zobacz szczegóły.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here