Sprawdzone rozwiązanie na choroby grzybowe malin

Zamierające rośliny Polki porażone przez Phytophtora spp. (fot. P. Krawiec)

Zamieranie pędów malin oraz szara pleśń to najgroźniejsze choroby grzybowe na plantacjach malin. W warunkach dużej wilgotności, zarodniki tych grzybów infekują rośliny już od wczesnej wiosny, jednak najsilniejsze wysiewy obserwuje się w maju i czerwcu.

Do ochrony malin przeciwko chorobom grzybowym polecamy preparat Switch 62,5 WG. Należy go stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów chorób:
• przeciwko szarej pleśni 3 razy w sezonie wegetacyjnym co 10 dni w fazie kwitnienia, od momentu pojawienia się 10% kwiatów,
• przeciwko zamieraniu pędów maliny oraz antraknozie pierwszy zabieg należy wykonać przed kwitnieniem, w okresie, gdy nowe pędy osiągną wysokość 10-20 cm (szczególnie ich dolne części), następne zabiegi wykonywać co 10 dni ( od początku kwitnienia do końca kwitnienia).

Zalecana dawka dla jednorazowego stosowania: 0,8 – 1,0 kg/ha. Wyższą dawkę środka należy stosować w warunkach większego zagrożenia chorobami. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym – 3.

Dr Kamil Jeziorek, Syngenta

Poprzedni artykułCzarna porzeczka – czy też na deser?
Następny artykułCzy muszka plamoskrzydła zagraża uprawom truskawek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj