Różnice w nawożeniu truskawek – komentuje Jarosław Barszczewski z firmy Yara Poland

Jarosław Barszczewski z firmy Yara mówił o tym jak prawidłowo nawozić truskawki

Nawożenie truskawek uprawianych w glebie w tunelach jak też bez osłon jest podobne – mówił Jarosław Barszczewski z firmy Yara Poland podczas „Truskawkowych warsztatów” obywających się 8 maja w ramach projektu „Truskawki w tunelach”. Zanim jednak przystąpi się do układania składu pożywki, konieczna jest analiza składu chemicznego wody oraz gleby.

Otrzymane wyniki, mogą być zarówno źródłem oszczędności jak też koniecznych do poniesienia wydatków na zakup nawozów. Ważne jest natomiast prowadzenie zrównoważonego nawożenia i nie podawania składników odżywczych na zapas. Trzeba bardzo uważać na ilości podawanego azotu amonowego. Ważne jest odpowiednie zaopatrzenie truskawek m.in. potas oraz umiejętnego jego podawanie, dostosowane do faz rozwojowych oraz zapotrzebowania uprawianych odmian na ten pierwiastek. Należy również pamiętać o dobrym zaopatrzeniu roślin w wapń oraz krzemem.

Co więcej radził Jarosław Barszczewski przybyłym na „Truskawkowe warsztaty” można dowiedzieć się oglądając poniższy film:

Poprzedni artykułWłosi liczą straty spowodowane przez pogodę
Następny artykułWykonując zabiegi nie trujmy pszczół!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj