Ochrona malin pod osłonami i w uprawach polowych
Firma Bayer już od 4 lata uczestniczy w projekcie Malinowe Factory. W tym czasie przetestowane zostały różne rozwiązania. Dzięki nim ochrona malin pod osłonami i w uprawach polowych była skuteczna.

Faza kwitnienia i początek zbiorów malin

Na tym etapie sezonu największym zagrożeniem jest szara pleśń. Dlatego warto sięgnąć po dwuskładnikowy produkt, który rozprawi się z tym zagrożeniem skutecznie. Taki preparat jest w ofercie firmy Bayer. To Luna Sensation 500 SC. Poza szarą pleśnią zwalcza on także rdzę maliny i zamieranie pędów – informuje Barbara Witkowska z firmy Bayer. Dodaje, że warto pamiętać także o fungicydzie Teldor 500 SC. Ma krótki termin karencji, a jego włączenie do programu ochrony ograniczy możliwość wystąpienia odporności patogenu. W ciągu całego sezonu można stosować biologiczny środek Serenade ASO. Nie wprowadza on do ochrony żadnych substancji chemicznych, które mogłyby wykazać pozostałości w owocach.

Coraz bardziej popularna uprawa na podwójny zbiór

Na terenie Polski rośnie areał upraw malin pod osłonami. W tunelach zaś przybywa malin prowadzonych na podwójny zbiór. Taka forma produkcji jest bardzo efektywna. Plonu jest dużo i jest on dobry jakościowo. Jednak by plantator mógł się nim cieszyć, istotne jest zadbanie o kondycję krzewów także w okresie pozbiorczym. W tym przypadku firma Bayer rekomenduje sięgnięcie po preparat Zato 50 WG. Można nim prowadzić zabiegi przeciw zamieraniu pędów i zwalczać rdzę maliny.

Więcej o produktach firmy Bayer wykorzystanych w projekcie Malinowe Factory opowiada Barbara Witkowska:

 

 

 

 

Poprzedni artykułTruskawki powtarzające owocowanie w projekcie Berry Tech 2018
Następny artykułAntiBloc Mineral w uprawie malin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj