Nowe ś.o.r. i nie tylko dla jagodowych

ochrona truskawek, opryskiwacz dla truskawek, Pelikan bury, truskawkaW tym roku producenci owoców jagodowych mogą spodziewać się wprowadzenia do ochrony kilku nowych preparatów. Jakie choroby czy szkodniki będzie można nimi zwalczać zapytałem przedstawicieli kilku koncernów chemicznych podczas X Konferencji Sadowniczej w Kraśniku. Część z preparatów jest już w ostatniej fazie rejestracyjnej i jak informują przedstawiciele firm jeśli nie będzie utrudnień lub trudnych do uzasadnienia opóźnień, produkty te będzie można stosować już od początku sezonu ochrony np. truskawek.

O nowych produkcjach i zmianach w rejestracji preparatów dedykowanych do ochrony roślin jagodowych informowała Mirosław Korzeniowski z firmy Bayer CropScince. Zmiany w tym koncernie dotyczą m.in. nowej rejestracji preparatu Calypso 480 SC m.in. dla maliny. Dla preparatu Zato 40 WG zmieniono zakres stosowania w truskawkach, otrzymał on również nową rejestrację dla porzeczek i agrestu. Oczekiwana jest również nowa rejestracja preparatu Luna Sansation 500 SC w truskawkach do zwalczania takich chorób jak np. szara pleśń, biała plamistość liści i mączniak prawdziwy.

Sławomir Doniec z F&N Agro poinformował o oczekiwanej rejestracji preparatu Prolectus 50 WG do zwalczania szarej pleśni w truskawkach. Preparat ten zawiera zupełnie nie znaną jeszcze na polskim rynku substancję aktywną o nazwie fenpyrazamina.

Marian Buła z firmy Arysta LifeScience mówił o produkcie Vaxiplant SL do ochrony truskawek przed chorobami pochodzenia grzybowego: szarą pleśnią, białą plamistość liści, czerwoną plamistością liści oraz mączniakiem prawdziwym truskawki.

Dr Wojciech Wieczorek z firmy ICB Pharma informował o nowym produkcie SilTAC do zwalczania mszyc i przędziorków, który z uwagi na swój mechanizm działania – mechaniczny i fizyczny – nie wymaga rejestracji tak jak standardowe środki ochrony roślin.


Poprzedni artykułTargi Sadownictwa i Warzywnictwa – największe targi dla producentów owoców i warzyw w kraju
Następny artykułBenefis – czy sprawdzi się w uprawie w tunelu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj