Firma Agrosimex od wielu lat uczestniczy w doświadczeniach i wdrożeniach realizowanych w gospodarstwie dr Pawła Krawca w Karczmiskach. W tym roku w początkach września odbędą się finały dwóch takich projektów – Malinowego i Borówkowego Factory. Zaprezentowane zostaną różne rozwiązania do produkcji jagód. O niektórych z nich Janusz Miecznik z Agrosimex zdecydował się opowiedzieć już teraz.

Nawożenie gleby

W gronie produktów służących do tego celu chciałbym zwrócić uwagę na Petro 33 ST BIO. To nawóz organiczny w formie peletu. Wzbogaca on glebę w substancję organiczną. Temu celowi służy także Rosahumus. ASX Siarczan Wapnia to produkt znany już z poprzednich edycji. Kontynuujemy jego stosowanie w tym sezonie w nowych kwaterach jak i w tych założonych w poprzednich latach. – informuje J. Miecznik.

Fertygacja w uprawie borówki

Do aplikacji poprzez systemy fertygacyjne nadać może się CaTS Tiosiarczan Wapnia. To kolejne źródło wapnia w ofercie Agrosimex, ale o unikalnej formie, wpływającej na odżywienie roślin i jakość owoców. Nowościami są nawozy zawierające polifosforany amonu i potasu. Chłodne wiosny sprawiają, że fosfor jest trudno dostępny dla roślin z form ortofosforowych. Aplikacja tych produktów polepsza wczesny rozwój roślin silnie warunkując także ich późniejsze plonowanie. Do fertygacji wykorzystywać można również nawozy z serii Ultrasol. Mają one zróżnicowane składy co pozwala precyzyjnie dostosować konkretny produkt do aktualnych potrzeb pokarmowych roślin.

Nowa kwatera borówki nawożona zgodnie z programem od AGROSIMEX

Nawozy dolistne dla borówki

W tym gronie przede wszystkim chciałbym wymienić Maral. To produkt znany już wielu sadownikom, dający niezawodne efekty. Wspiera on procesy życiowe roślin, ułatwia ich wegetację zwłaszcza w okresach stresowych, ale i w okresach standardowych warunków uprawy. – informuje J. Miecznik.

To tylko niektóre z produktów z szerokiej oferty Agrosimex. Więcej na jej temat Janusz Miecznik mówi na poniższym filmie:







Poprzedni artykułPostępowanie z truskawkami po zbiorach w intensywnej uprawie
Następny artykułZ borówką na stole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj