Jak działa automatyczna wentylacja tuneli EZvent?
Uprawa malin w tunelach w ostatnich latach zyskuje na popularności z uwagi na możliwe do uzyskania plony oraz jakość owoców. Jednym z ważniejszych elementów wpływających na nie tylko na wielkość plonu oraz jego jakości jest odpowiednie zarządzanie klimatem. W jego kontroli bardzo pomocne okazują się tunele z serii EZvent wprowadzone na rynek przez firmę Haygrove.

Z produkcją malin w tunelach z serii EZvent zapoznajemy się odwiedzając gospodarstwo, w którym produkuje się maliny oraz truskawki (więcej o uprawie truskawek w kolejnym materiale) w okolicach Ołomuńca w Republice Czeskiej. 

W uprawie znajdują się tutaj dwie odmiany malin uprawiane na podwójny zbiór. Są nimi ‘Enrosadira’ oraz ‘Malling Bella’. Rośliny posadzone są w donicach z substratem torfowym. 

To co wyróżnia wysokie tunele z serii EZvent to możliwość automatycznego rolowania bocznych ścian. Dodatkowo stosowane jest tutaj automatyczne podnoszenie bram. To wszystko w połączeniu z komputerem klimatycznym pozwala szybko reagować na zmieniające się warunki pogodowe, bez konieczności angażowania do tego pracowników. 

Więcej o zastosowanych tutaj rozwiązaniach pomagających uprawiać maliny w tunelach dowiecie się z materiału filmowego.

Poprzedni artykułGroźna choroba borówki, zwłaszcza na nowych plantacjach
Następny artykułGdzie uprawia się najwięcej borówki w  Polsce?  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj