Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Truskawkowe Inspiracje w Hornigach – nowy wymiar plantacji polowych truskawek

2022-07-02 , 10:00 15:00

Zapraszamy na spotkanie 2 lipca 2022 Hornigi 26, gmina Warka.


Projekt Truskawkowe Inspiracje ma na celu wdrożenie do towarowej produkcji truskawek nowych odmian, ale też (lub przede wszystkim) nowych technik uprawy. Uprawa na podwyższonych zagonach (pojedynczych czy podwójnych?), różne sposoby osłon (agrowłóknina czy czarna folia?), różne typy sadzonek (czy warto zainwestować w sadzonki doniczkowe typu tray?), nawadnianie z fertygacją (jakie nawozy?), ochrona integrowana (ograniczenia pozostałości). To wszystko dzieje się w Hornigach na pokazowej plantacji w gospodarstwie Magdaleny i Mateusza Włodarczyków.


W przygotowanej kolekcji zgromadzono 23 odmiany truskawek, które były wysadzane na przełomie kwietnia i maja. Wykorzystane były różne typy sadzonek, a więc ich potencjał plonotwórczy też jest różny. Wiele z tych odmian to zupełne nowości testowane w warunkach naszego klimatu. Sadzonki dostarczyły firmy Agronom Plants, Ecoferti, Geoplant Vivai, De Kemp, Flevoplant, Poland Plants. Podczas spotkania większość odmian będzie już w okresie owocowania I pierwszych zbiorów. Oprócz tego do obejrzenia plantacja z nasadzenia 2021. W spotkaniu wezmą udział partnerzy tego wydarzenia czyli oprócz wspomnianych już szkółek firmy Agrimpex, Agrosimex, Geo Polska, UPL Polska, Yara Poland oraz inni zaproszeni wystawcy. Zapraszamy serdecznie.

Wymagana jest wcześniejsza:


Udział w wydarzeniu jest płatny – dla Prenumeratorów czasopisma Jagodnik 60 zł/osoby, dla pozostałych osób 100 zł/osoby. W dniu spotkania możliwość zakupu prenumeraty JAGODNIKA w promocyjnej cenie!


Rejestracja uczestników 10.00-11.00
Rozpoczęcie spotkania 11.00


Zapewniamy poczęstunek i wspólne grillowanie na zakończenie spotkania.

Gospodarstwo Magdaleny i Mateusza Włodarczyków

Hornigi 26
Hornigi, 05-660 Poland
+ Google Map