Czy warto rozkładać agrotkaninę w tunelowej uprawie malin?



Coraz większa liczba producentów decyduje się na uprawę malin w doniczkach w substracie kokosowym w tunelach. Za takim system uprawy przemawia wiele aspektów. Najważniejsze to wolne od patogenów, wystandaryzowane podłoże oraz możliwość precyzyjnego sterowania ilością podawanej pożywki. Ważnym elementem, decydującym o poprawności takiej uprawy, jest właściwe ustawie doniczek na odpowiednio przygotowanych zagonach.

Uprawa malin, obok truskawek to gatunek, który w ostatnich latach nabiera na znaczeniu w gospodarstwie Konrada Kozakiewicza (więcej o uprawie malin w tym gospodarstwie czytaj: „Produkcja malin przez cały sezon”). Maliny uprawia się tutaj w donicach z substratem kokosowym, które ustawia się na podniesionych zagonach ściółkowanych czarną tkaniną Agrola o gramaturze 100 g/m2.

W ocenie K. Kozakiewicza, tkaniny z firmy Agrimpex, doskonale sprawdzają się również w wykładaniu międzyrzędzi między tunelami. Odpowiednie ich wyprofilowanie ułatwia również odprowadzanie nadmiaru wody z tunelu. Wybór, stabilnego, odpornego na uszkodzenia materiału w międzyrzędziach, gdzie mechaniczne zwalczanie chwastów jest uciążliwe, pozwala również na łatwe przesuwanie wózków z pojemnikami na owoce w skrajnych rzędach.

Więcej o korzyściach z zastosowania agrotkanin w tunelowej uprawie malin znajdziecie w materiale filmowym:






Poprzedni artykułNowy fungicyd w ochronie truskawek z portfolio Corteva
Następny artykułBorówkowe Factory 2021 na podsumowanie sezonu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj