Wiele osób zastanawia nad perspektywą uprawy jagody kamczackiej w Polsce. Czy warto się tego podejmować, czy będzie miał kto kupić owoce i czy da się nad tym zarobić? Dotychczasowe doświadczenia wskazuje że są duże możliwości uprawy gatunku w Polsce, a ze zbytem owoców póki co też nie ma problemów.
Jagoda kamczacka jest ciekawym gatunkiem do uprawy w Polsce, ze względu na niskie wymagania klimatyczne i glebowe. Rośliny są łatwe w prowadzeniu, wytrzymałe na niskie temperatura w okresie zimy i wiosenne przymrozki. Owoce na plantacjach towarowych od 3 roku można zacząć zbierać już kombajnem. W tym celu należy odpowiednio formować krzewy.
Z punktu widzenia odbiorcy owoców ważna jest ich jakość, w tym zawartość ekstraktu. Jagody muszą być też odpowiednio dojrzałe w momencie zbioru, tak aby zebrać ich możliwie dużą podczas przejazdu kombajnem. Owoce jagody kamczackiej są też atrakcyjnym pożytkiem dla ptaków, dlatego w niektórych miejscach konieczne może być zabezpieczenie plantacji przed tymi nieproszonymi gośćmi.