Warsztaty dla producentów truskawek w ramach projektu Berry Tech odbędą się 5 sierpnia o godzinie 11 w Karczmiskach przy ul. Owocowej. Projekt ten realizowany jest przez Doradcę Jagodowego w gospodarstwie dr Pawła Krawca. Partnerem medialnym tego wydarzenia jest portal jagodnik.pl i czasopismo „Jagodnik”.
W ramach tegorocznego projektu Berry Tech na plantacji demonstracyjnej zgromadzono 20 odmian truskawek powtarzających owocowanie. Rośliny były sadzone na przełomie kwietnia i maja z różnego typu sadzonek, do gruntu, na podwyższonych zagonach ściółkowanych czarną folią, z fertygacją. W projekcie realizowanych jest kilkanaście doświadczeń związanych z agrotechniką. Pierwsze doświadczenia dotyczą plonowania 20 odmian truskawki. Oceniane są one w warunkach klimatyczno-glebowych naszego kraju. O zaleceniach związanych z żywieniem truskawek w trudnym sezonie 2018 będzie opowiadał dr hab. Zbigniew Jarosz. W ramach projektu BerryTech testowane są różne programy ochrony roślin przed chorobami pochodzenia grzybowego i bakteryjnego. Zastosowane programy ochrony truskawek omówią dr Beata Hetman i dr Paweł Krawiec. Problemy związane z występowaniem szkodników i ich żerowaniem na plantacjach truskawek zostaną omówione przez dr hab. Edytę Górską-Drabik i dr hab. Katarzynę Golan. O agrotechnicznych rozwiązaniach wdrażanych w projekcie BerryTech będzie mówił Albert Zwierzyński. Podsumowania ekonomicznego projektu dokona dr Dariusz Paszko z katedry Ekonomii Ogrodnictwa UP w Lublinie.
Więcej informacji o Warsztatach Jagodowych organizowanych w ramach projektu Berry Tech można przeczytać w poniższym Zaproszeniu.
Szczegółowych informacji na temat projektu BerryTech 2018 oraz Warsztatów Jagodowych udziela Albert Zwierzyński tel +48 533 373 709 e-mail albert@agro-wsparcie.pl