AgroRisk Polska przedstawia strategie ubezpieczeń dla polskiego rynku ogrodniczego. Jesteśmy agentem ubezpieczeń, wprowadzającym wyjątkowy na rynku europejskim produkt w zakresie ubezpieczeń ogrodniczych – powiedział Michael Lösche prezes zarządu AgroRisk Polska. Firma została założona 1 czerwca 2020 roku. Skoncentrowana jest na ubezpieczeniu upraw prowadzonych pod osłonami.
Ogrodnictwo zyskało w AgroRisk pośrednika, z pomocą którego może skorzystać z oferty ubezpieczyciela Gartenebau-Versicherung reprezentowanego podczas kwietniowego spotkania prasowego przez prezesa zarządu Pana Christaina Senfta. Chcemy by z naszą pomocą ogrodnicy mogli w pełni skorzystać z oferty ubezpieczyciela a zaproponowane rozwiązania były dostosowane do oczekiwań naszych klientów ogrodników. Dlatego stawiamy na bezpośrednie kontakty z ogrodnikami – podkreślał prezes AgroRisk Polska. Opiekunami klientów na rynku polskim są Michał Kłobus i Robert Brocki. Oferta firmy skupia się na ubezpieczeniach upraw pod osłonami: szklarni i tuneli foliowych, w zakresie różnych dziedzin produkcji (rośliny ozdobne, szkółki, centra ogrodnicza, produkcja warzyw i owoców oraz produkcja grzybów).
Dziś chcemy przedstawić nasze rozwiązania w zakresie upraw pod osłonami, które wypracowaliśmy przez ostatnie lata z ogrodnikami w Niemczech i krajach zachodniej Europy – mówił Christian Senft. Gartenebau-Versicherung jest firmą założoną przez ogrodników i jest przez nich prowadzona, w formie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych. Ma w tym zakresie duże doświadczenie, bowiem powstała 175 lat temu. Obecnie w całej Europie posiada 14 300 ubezpieczonych klientów, a tym samym jest numerem 1 w zakresie ubezpieczeń ogrodniczych w Europie. Nasze oferta jest ukierunkowana na indywidualne potrzeby każdego ogrodnika. Nie zawieramy polis online. Nasza współpraca oparta jest na bezpośrednich kontaktach z ogrodnikami i ochronie rodzinnych gospodarstw – mówił Christian Senft. Firma działa szeroko w Niemczech i tam ma największy rynek, ale również obecna jest w Szwajcarii, Francji, Włoszech, Luksemburgu, Niderlandach, Grecji a od roku również w Polsce. Nasze hasło przewodnie to Ogrodnicy ubezpieczają ogrodników – mówił Christian Senft.
Ogrodnicy prowadzący uprawy w szklarniach i tunelach, narażeni są na duże ryzyko produkcji. Nasza współpraca polega na analizie tego ryzyka i wybraniu najważniejszych zagrożeń, które można zminimalizować poprzez odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Każdy ogrodnik, niezależnie od skali produkcji, może być naszym klientem – podkreślał szef firmy GV. Najczęściej ubezpieczenie realizowane jest w zakresie ryzyk pogodowych związanych z wiatrem, gradem i huraganem, ogniem, zalaniem, ale też zabezpieczeniem techniki w obiektach. Ubezpieczone mogą być obiekty uprawowe (szklarnie i tunele), same uprawy, maszyny i instalacje i urządzenia, budynki, oraz towary i wyposażenie obiektów. To wszystko jest zawarte w ubezpieczeniu ogrodniczym Hortisecur®G.
Naszym zadaniem jest inspirowanie ogrodników i umożliwienie im dalszego rozwoju, poprzez stabilizację produkcji niezależnie od czynników zewnętrznych – podkreślał Michael Lösche, zachęcając do zapoznania się z ofertą AgroRisk Polska – nowego gracza w zakresie ubezpieczeń dla ogrodników.