Za nami 12. Edycja targów TSW. Pomimo sytuacji epidemiologicznej udało się pobić kilka rekordów. Jeden z nich dotyczył ilości zorganizowanych stoisk wystawienniczych. Było ich aż 346. Hala, w której zorganizowano wystawę, miała powierzchnię 2,5 hektara. W ciągu 2 dni targów to jest 12 i 13 stycznia, ekspozycje odwiedziło łącznie ok. 11 146 osób. Wśród uczestników byli goście z 24 krajów świata.

Inauguracja i wyróżnienia

Uroczystego otwarcia Targów TSW 2022 dokonał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, dyrektor targów TSW Jacek Kłudka i prof. Dorota Konopacka, dyrektor Instytutu Ogrodnictwa.
Po raz siódmy przyznane zostały Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. W tym roku do Kapituły wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń, w związku z tym postanowiono przyznać dodatkowo wyróżnienia (czytaj również)

Zwycięzcy w konkursie o nagrodę Szczepana Pieniążka TSW2022


Integralną częścią TSW 2022 były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili blisko 50 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. Bardzo duże zainteresowanie i wiele emocji wzbudziły debaty z udziałem parlamentarzystów. Po raz pierwszy odbyły się konferencje pod hasłem:
– Przetwórstwo owoców i warzyw,
– Ogrodnictwo ekologicznie i zrównoważone,
– Warzywa polowe. Przemysłowa uprawa roślin strączkowych.
Wszystkie konferencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Bezpośrednio na targach wykładów wysłuchało blisko 2000 osób, a ponad 12 000 oglądało transmisje wybranych wykładów przez Internet.

Wystawcy zadowoleni z uczestnictwa w targach

Z wystawcami wynika, że są oni zadowoleni. Wprawdzie frekwencja nie była tak dobra jak w roku 2020. Ale i tak liczba odwiedzających stoiska była wysoka. Co ważniejsze, do Nadarzyna w tym roku przyjechali przede wszystkim plantatorzy zainteresowani konkretnymi rozwiązaniami, szukający właściwych dla siebie narzędzi. Nie mogli poczuć się rozczarowani. Stoiska zorganizowały firmy oferujące maszyny środki ochrony roślin, nawozy gospodarstwa szkółkarskie i inne jeszcze podmioty dostarczające środków produkcji do polskich gospodarstw ogrodniczych. Podwarszawskie Hale stały się nie tylko polskim, ale i europejskim. Centrum wymiany doświadczeń i praktyk stosowanych w uprawie gatunków sadowniczych oraz jagodowych i warzyw.

Fotogaleria TSW 2022

Dla wszystkich tych, którzy nie mogli osobiście udać się do Nadarzyna, zdecydowaliśmy się przygotować specjalną fotogalerię z targów TSW 2022. Znalazły się w niej zdjęcia wybranych stoisk, które nasi redaktorzy zdołali odwiedzić w ciągu obu dni wystawy. Zapraszam do zapoznania się z relacją w formie fotograficznej z największych targów o tematyce sadowniczo-warzywniczej w naszym kraju:






Poprzedni artykułAkademia Uprawy Truskawek 2022 online – ruszamy!
Następny artykułJak dobrze przygotować stanowisko pod uprawę borówki? FILM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj