Inauguracja VipRoom-u została uczczona szampanem


W dniu 10 kwietnia w miejscowości Nowe Radzikowo w gminie Czerwińsk nad Wisłą odbyła się inauguracja pierwszego spotkania w ramach projektu VipRoom Owoce Jagodowe. Jego organizatorem jest firma Timac Agro Polska, jednak oficjalnego otwarcia dokonali jej klienci – plantatorzy z okolic Czerwińska, największego polskiego zagłębia uprawy truskawek. Spotkaniu towarzyszyła seria wykładów o tematyce jagodowej.

Korzyści z członkostwa w VipRoom-ie

Inaugurujące spotkanie VipRoom-u przyciągnęło ponad 100 uczestników
Inaugurujące spotkanie VipRoom-u przyciągnęło ponad 100 uczestników

Spotkanie, na którym dopisała frekwencja, otworzył Krzysztof Oksentowicz, gospodarz imprezy. Przywitał gości i prelegentów. O znaczeniu nawożenia gatunków jagodowych mówił także krótko Paweł Kocel z firmy Timac Agro Polska, dziękując jednocześnie ponad setce plantatorów za przybycie.

Łukasz Peroń przedstawiał zalety uczestnictwa w VipRoom-ie
Łukasz Peroń przedstawiał zalety uczestnictwa w VipRoom-ie

O celach i korzyściach płynących z uczestnictwa w  VipRoom-ie informował Łukasz Peroń z firmy Timac Agro. Jednym z narzędzi z których warto korzystać jest SmartRoom za pomocą którego można uczestniczyć w szkoleniach internetowych, co zapewnia oszczędność czasu i środków w porównaniu z tradycyjnymi seminariami. Aby wziąć w nich udział wystarczy się zarejestrować, a następnie dołączyć do szkolenia, które odbywa się w czasie rzeczywistym, więc możliwe jest na przykład zadawanie pytań prelegentowi na bieżąco. Celem jaki zespół Timac Agro stawia przed SmartRoom-em jest organizacja 20-40 minutowych wieczornych szkoleń związanych z pracami wykonywanymi aktualnie na polach, choć szczegółową tematykę szkoleń ustalać będą sami plantatorzy. W ten sposób zaspokoi ciekawość, spełni oczekiwania. Uruchomienie programu planowane jest na koniec kwietnia. VipRoom organizowany będzie 3 razy do roku, zaś SmartRoom o wiele częściej, prawdopodobnie nawet 2 razy w miesiącu. Opcja ta będzie bezpłatna dla członków VipRoom-u.

Timac Farmer Club i aktualne promocje

Paweł Kocel, Dyrektor Marketingu Timac Agro opowiedział o promocjach na wybrane produkty
Paweł Kocel, dyrektor marketingu Timac Agro opowiedział o promocjach na wybrane produkty

Program Timac Farmer Club jest dedykowany najlepszym klientom Timac Agro. Ma charakter motywacyjny – kupując produkty zbierane są punkty, które po zalogowaniu się na portalu można zamienić na jedną z 20000 nagród. Obecnie aż do końca kwietnia za zakup produktów EF TOP 51 NPK,  EF TOP 30 HORTI oraz EF 33 N-PROCESS przy zamówieniu minimum 3 ton jednego produktu lub łącznie, punkty naliczane są podwójnie, co znacznie ułatwia osiągnięcie okazałego wyniku. Aby wziąć udział w programie należy wypełnić formularz, który można pobrać u doradców firmy. Dodatkowo, zakup 1 tony preparatu Physiomax  uprawnia do wzięcia udziału w loterii w której główną nagrodą jest 5 egzotycznych wycieczek na Goa. Więcej o konkursie: http://www.postawnaphysiomax.pl/

Produkty Timac Agro cieszą się popularnością wśród plantatorów
Fertiactyl Starter i Fertileader Gold to dwa z wielu produktów do dokarmiania dolistnego firmy Timac Agro

Porady dla plantatorów

Na niedzielnym spotkaniu odbyły się także wykłady dla plantatorów gatunków jagodowych. Jednym z zaproszonych gości był dr Paweł Krawiec z UP w Lublinie. Omówił on czynniki, które warunkują plonowanie malin a także sposoby podnoszenia produktywności plantacji. Zaprezentował także bardzo ciekawe dane dotyczące realizowanego w jego gospodarstwie doświadczenia z odmianami malin francuskich, włoskich, holenderskich i polskich. Obserwacje poczynione w 2015 roku wykazały wciąż dużą przydatność odmiany ‘Polka’ do uprawy zarówno z przeznaczeniem dla przetwórstwa jak i na świeży rynek. Generalnie, krzewy sadzone w tunelach foliowych dały zadowalające plony już w pierwszym roku po posadzeniu, które przypadło dopiero na czerwiec.

Gospodarz spotkania, Krzysztof Oksentowicz mówi o wynikach truksawkowego doświadczenia
Gospodarz spotkania, Krzysztof Oksentowicz z firmy Timac Agro mówi o wynikach truskawkowego doświadczenia

Sporo mówiono także o truskawce. Krzysztof Oksentowicz przedstawił wyniki doświadczenia nawozowego przeprowadzonego w 2015 roku w gospodarstwie Jacka Witkowskiego. Okazało się, że stosując program i zalecenia doradców Timac Agro przy ponoszeniu podobnych nakładów na żywienie krzewów uzyskano znacznie lepsze plonowanie niż w kwaterze z dotychczas stosowanym w gospodarstwie nawożeniem. Różnica była widoczna z resztą nie tylko w masie, ale i jakości owoców, które miały bardziej atrakcyjny wygląd oraz dłuższą trwałość. Głos zabrał także sam Jacek Witkowski, który niedawno został członkiem zespołu Timac Agro. Omówił wpływ produktów Eurofertil TOP 30 Horti, Physiomax i Fertiactyl Starter w uprawie truskawki i przedstawił zasadność ich stosowania w celu regeneracji systemów korzeniowych, które w sporej części ucierpiały w skutek wystąpienia niskich temperatur.

O nawożeniu borówki wysokiej mówiła zaś Agnieszka Lenart z firmy Tiomac Agro. Scharakteryzowała optymalne warunki dla wzrostu i plonowania krzewów oraz technologię je wspierającą. W dalszej części wystąpienia skupiła się na nawozach płynnych o właściwościach biostymulacyjnych jak na przykład Fertiactyl Starter, który pobudza korzenie do rozwoju, zwiększa odporność roślin na skoki temperatur i niedobory wody, pobudza wigor roślin, polepsza kondycję gleby ze względu na zawartość kwasów huminowych i fulwowych, czy też preparat Fertileader Leos, który podany w dawce 4 l/ha wzmacnia pąki, minimalizuje stresy temperaturowe, dostarcza bor i cynk.

Ostatnim etapem spotkania było wyłonienie ojca chrzestnego VipRoom-u. Dokonało się to w konkursie, którego zwycięzcą został Piotr Kostrzewski z Zakroczymia. Serdecznie gratulujemy panu Piotrowi, który za swą zręczność poza zaszczytnym tytułem otrzymał od organizatorów spotkania dodatkowe nagrody – 10 l opakowania preparatów Fertiactyl Starter i Fertiactyl Gold. Czekamy na kolejne edycje VipRoom-u.

Prelegenci i organizatorzy inaugurującego spotkania
Prelegenci i organizatorzy inaugurującego spotkania






Poprzedni artykułGrafiki Dnia Polskiej Borówki
Następny artykułAkademia Uprawy Truskawek w Warce (cz. III) – Pierwsze zabiegi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj