Borówka rośnie jak szalona na nowej plantacji. Co zrobił Mateusz?



Na nowo posadzonej plantacji borówki u Mateusza Janeczka zadbano nie tylko o dobre przygotowania stanowiska przed sadzeniem borówki, ale o solidne wzmocnienie roślin po posadzeniu. Zastosowano w tym celu roztwór Carbohumicu. W tym celu opracowano praktyczną technologię stosowania tego produktu.

Borówka lubi próchnicę

W jednym z poprzednich materiałów pokazaliśmy jak przygotowana jest stanowisko pod założenie nowej plantacji borówki (czytaj TUTAJ). Mateusz Janeczek postawił zrobić jeszcze coś ekstra dla swoich roślin . Zraz po posadzeniu zdecydował się podlać rośliny roztworem Carbohumicu. Ten gęsty ekstrakt humusowy pozyskiwany z węgla brunatnego. Zwarta w preparacie substancja organiczna występuje w postaci płynnej (kwasy humusowe, huminy) oraz stałej (węgiel aktywny, biowęgiel). CARBOHUMIC – będąc aktywnym składnikiem próchnicy – wpływa pozytywnie na strukturę gleby i podłoża, stymuluje rozwój systemu korzeniowego, poprawia żyzność gleby i wpływa pozytywnie na wzrost i plonowanie roślin. Jednym słowem Carbohumic zawiera wszystko to co „lubi” borówka.

Technologia stosowania kwasów humusowych

Warto tu podkreślić, że tą plantację borówki zakładano na lekkich przepuszczalnych glebach. Bez opisanych działań plantatora rośliny by na pewno miało trudne warunki do wzrostu. Mateusz Janeczek dobrze przygotował się do aplikacji kwasów humusowych. W tym celu przygotował beczkę do rozlewania przygotowanego roztworu Carbohumicu. Zastosowano tu 900 l Carbohumicu rozcieńczonego w 9000 l wody, które zostały rozlane na 1 ha. Opracowany w tym gospodarstwie system aplikacji, pozwala rozlać przygotowany roztwór w przeciągu 1,5 godziny na 1 ha. O skuteczności i zasadności tego zbiegu można się przekonać już w kilka dni po aplikacji obserwując jak rosną i rozwijają się posadzone rośliny borówki.

Warto również zobaczyć jak wyglądało przygotowanie tej plantacji przed sadzeniem borówki:







Poprzedni artykułOchrona malin w trakcie kwitnienia i owocowania
Następny artykułPierwszy (26 ) tydzień zbiorów borówki. Ceny, podaż, rokowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj