Malinowe Factory to niezwykły projekt łączący w sobie naukowe podejście z praktyką. Jego efektem są zupełnie rozwiązania związane z uprawą malin, zarówno w tunelach jaki i w polu. Rozwiązania, które pozwalają uzyskiwać wysokie plony i znakomitą jakość owoców. To również znakomita okazja dla firmy, na pokazanie swoich produktów i właściwe ich umiejscowienie w agrotechnice uprawy malin. Dzięki temu wspólnie kreujemy trendy pozwalające prowadzić nowoczesne plantacje malin i dobrze na tym zarabiać. Zapraszamy na FILM.
Sporo do zaoferowania w uprawie malin ma firma Bayer, która do ochrony malin przed najważniejszymi chorobami proponuje dwa fungicydy z grupy Luna (Luna Sensation 500 SC i Luna Experience 400 SC), dobrze znane Zato 50 WG oraz biofungicyd Serenade ASO. Z kolei do zwalczania szkodników można wykorzystać Calypso 480 SC, Envidor 240 SC do zwalczania przędziorków i pordzewiaczy, a także najnowszy preparat o działaniu mechanicznym wobec szkodników (nie ma okresu karencji) – Emulpar’ 940 EC. Istotne jest, by plantatorzy, którzy stosują nasze środki, używali ich w we właściwym momencie. Nie za często, skutecznie i efektywnie. Dlatego stworzyliśmy kompleksowy system wspomagania decyzji, który w firmie Bayer nosi nazwę Vademecum – mówi Mirosław Korzeniowski z Bayer. Przypomina, że współczesne wymagania rynku związane są z utrzymaniem jak niższych poziomów pozostałości środków ochrony w owocach. Dlatego firma Bayer wprowadza takie środki jak biofungicyd Serenade ASO czy Emulpar’ 940 EC do zwalczania szkodników.
Jeśli traktory to od Kuboty. Oferujemy traktory od 12 do 170 KM. Kubota wszystkie swoje maszyny produkuje w Japonii – podkreśla Andrzej Zynek z Kubota. Podkreśla przy tym prostą budową silników diesla, co zapewnia ich żywotność i niezawodną pracę przez wiele lat.
Malinowe Factory to znakomita okazja do przetestowania nowych produktów, z której to skorzystała firma Osadkowski SA. Dzięki takiemu projektowi jak Malinowe Factory można testować nowe produkty, obserwując efekt ich działania na różnych odmianach. Informacje jakie w ten sposób uzyskujemy możemy przekładać na zalecenia agrotechniczne, jakie przygotowujemy dla naszych klientów – mówi Albert Zwierzyński.
Trudno mówić o profesjonalnej uprawie malin (zwłaszcza pod osłonami) bez fertygacji, czyli nawadniania połączonego z nawożeniem. Do tego celu niezbędne są odpowiednie nawozy wieloskładnikowe i pojedyncze, jakie na potrzeby projektu Malinowe Factory dostarczyła firma Yara. Jednocześnie jest to okazja do testowania nowych produktów jak YaraVita Starphos – nawozu zawierający fosfor, która może być pobierany przez rośliny w niskich temperaturach. Wiadomo, że producentom zależy na pozyskaniu wczesnego plonu owoców, bo to wpływa na ekonomię produkcji. By było to możliwe konieczne jest właściwe odżywienie od samego początku uprawy, w tym optymalne zaopatrzenie roślin w w fosfor – mówi Andrzej Grenda z firmy Yara.
Projekt Malinowe Factory ma za sobą 3 lata funkcjonowania. Za naszą namową będzie kontynuowany w kolejnych latach, po to by odkrywać kolejne tajniki nowoczesnej uprawy malin. W kolejnym roku znowu zaskoczymy Państwa nowymi doświadczeniami i systemami uprawy malin. Tymczasem zapraszamy do lektury materiałów podsumowujących 3-letnie doświadczenia związane z nowoczesną uprawą malin, zebrane w jednej publikacji. Do nabycia w naszym e-sklepie za jedyne 20 zł.