Biostymulacja borówki uszkodzonej przez grad – czy zdała egzamin?



Finałowe spotkanie w ramach projektu Borówkowe Factory 2021 odbywające się 10 września wykorzystaliśmy m.in. do porozmawiania z przedstawicielami firmy UPL Polska o realizowanych tutaj doświadczeniach oraz o zaproponowanych rozwiązaniach wpływających na wzrost roślin uszkodzonych przez grad.

Tegoroczny program miał obejmować zabiegi dotyczące wiosennej stymulacji roślin do wzrostu oraz szereg zabiegów wpływających na plonowanie roślin. W czasie prowadzonych w ubiegłych latach bardzo dobry wpływ na wielkość owoców odnotowano po zastosowaniu biostymulatora Calibra. W tym roku celem doświadczenia prowadzonego na kilku odmianach borówki było przetestowanie kilku produktów z portfolia UPL Polska i ich wpływu na kondycję roślin oraz wielkość i jakość plonu. Niestety, na skutek uszkodzenia roślin przez opady gradu 24 czerwca 2021 roku i ich wpływu na plon nie udało się zrealizować.

Z powodzeniem przeprowadzono natomiast wpływ wiosennego programu biostymulującego na zregenerowanie uszkodzeń roślin. Już w pierwszych dniach września, wpływ wczesnowiosennej aplikacji biostymulatora Asahi SL spowodowało, szybszą regenerację roślin względem borówek nietraktowanych tym produktem.

Więcej informacji o biostymulatorach i zabezpieczeniu roślin po uszkodzeniach gradowych znajdziecie w materiale filmowym:







Poprzedni artykułJagodnik 7/2021 już w sprzedaży
Następny artykułZnaczący wzrost kosztów produkcji owoców jagodowych w Hiszpanii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj