Rozpoczynamy sezon na Demo farmach z Grupą Truskawkową

Marmolada w drugim roku owocowania. Klasyczna uprawa dla rejonu grójeckiego

W tym roku firma Osadkowski SA w ramach projektu Grupa Truskawkowa przygotowuje wspólnie z portalem jagodnik.pl dwa letnie szkolenia truskawkowe. Odbędą się one na przełomie lipca i sierpnia w dwóch gospodarstwach specjalizujących się w uprawie truskawek. Tymczasem zachęcamy Państwa do śledzenia informacji z tych gospodarstwach podawanych na portalu jagodnik.pl w których będziemy informować o prowadzonych zabiegach agrotechnicznych realizowanych w tych dwóch lokalizacjach.

Pierwsza Demo farma zlokalizowana jest w miejscowości Janów k. Chynowa (woj. mazowieckie). Gospodarstwo, gdzie założono obserwacje nastawione jest na produkcje odmian wczesnych pod przykryciem: ‚Clery’ i ‚Maling Centenery’ ‘ Asia’ oraz ‚Marmolade-Onebor’ z przeznaczeniem jej owoców na eksport. W sumie uprawia się tu około 5 ha truskawek. Uprawy zakładane są głównie w doniczka w sierpniu, oraz sadzonek firgo A+ w kwietniu.

Druga farma (Wilkowyja k. Buczka, woj. łódzkie) to głównie produkcja owoców późno dojrzewających odmian takich jak: ‚Roksana’ ‚Florence’, ‚Jaive’ i na ‚Malwinie kończąc. Tryskawki uprawi się tutaj na powierzchni 9,5 ha. Uprawy zakładane są głównie z sadzonek frigo B klasy sadzonych w kwietniu i maju. W pierwszym roku po posadzeniu obrywa się tu kwiaty.

demo_farma_truskawkowa

fot. A. Zwierzyński

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here