Wznowienie rejestracji herbicydu Select Super 120 EC

plantacja truskawek, truskawki, uprawa truskawek, zwalczanie chwastów w truskawkach

Decyzja w sprawie wznowienia rejestracji środka Select Super 120 EC i możliwości stosowania go m.in. na plantacjach truskawki, ale również w uprawach roślin warzywniczych i rolniczych zapadła 4 czerwca 2013 roku. Select Super 120 EC to środek chwastobójczy, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzu właściwego, chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych. Substancją aktywną preparatu jest kletodym.

Środek wykazuje działanie systemiczne, pobierany jest bardzo szybko poprzez liście, a następnie przemieszczany jest do korzeni i rozłogów chwastów powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin jednoliściennych. Efektem działania jest żółknięcie, a następnie zasychanie najmłodszych liści chwastów, co jest widoczne po upływie około 7 dni od opryskiwania. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i wilgotna gleba przyspieszają działanie środka. Opady deszczu występujące w godzinę po zabiegu nie mają wpływu na działanie środka. Środek stosuje się nalistnie po wzejściu chwastów.

Obecny zakres stosowania Select Super 120 EC:

 rośliny sadownicze: truskawka;

 rośliny rolnicze: burak cukrowy, rzepak ozimy, ziemniak;

 rośliny warzywnicze: marchew, cebula z siewu, kapusta.

Na plantacjach truskawek termin zabiegu należy dostosować do odpowiedniej fazy rozwojowej chwastów, przed kwitnieniem roślin truskawki lub po zbiorze owoców. Do zwalczania chwastów jednorocznych np. prosowatych, owsa głuchego, samosiewów zbóż w fazie 2-5 liści. Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,8 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste. Do zwalczania perzu środek stosować w fazie 4-6 liści. Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 2 l/ha. Na plantacjach nowo sadzonych zabieg wykonać po przyjęciu się roślin truskawki. Zabieg środkiem Select Super 120 EC wykonać co najmniej na 7 dni przed lub 7 dni po użyciu na plantacji środków Goltix 70 WG, Venzar 80 WP

Źródło: Arysta LifeScience

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here