Timac Agro Polska inwestuje w relację ze swoimi partnerami

Zespół Timac Agro Polska który w Józefowie odpowiadał na pytania uczestników spotkania



W podwarszawskim Józefowie 17 września odbyło się spotkanie zorganizowane przez Timac Agro Polska. Rozmawiano na nim o relacjach z plantatorami i partnerami biznesowymi TAP. Spotkanie prowadził Rafał Szlązak. Spotkanie Partnerów Biznesowych zgromadziło kilkudziesięciu uczestników. Wiele uwagi poświęcono produktom z oferty firmy i korzyściom z ich stosowania.

Timac Agro Polska na rynku

Krzysztof Oksentowicz z TAP opowiadał o relacjach z plantatorami i partnerami biznesowymi

Część konferencyjną spotkania otworzył Krzysztof Oksentowicz z Timac Agro Polska. Pierwsze wystąpienie dotyczyło modelu biznesowego jaki realizuje TAP. Przede wszystkim firma ta jest obecna na rynku od wielu lat. Zamierza też na nim pozostać przez szereg kolejnych. Firma jest otwarta na potrzeby klientów, dostosowuje się do nich. Sprzyja temu dobra organizacja przepływu informacji i logistyki dostaw produktów. Oferuje także doradztwo i współpracę terenową. Nasze produkty są zaawansowane technologicznie, a w połączeniu biostymulacją dają bardzo dobre efekty. Coraz szersza grupa plantatorów dostrzega te zalety – mówił w Józefowie Krzysztof Oksentowicz.

Grzegorz Iskra z TAP za priorytet uznaje wysoką jakość kontaktów przedstawicieli firmy z plantatorami

Firma nasza przechodzi pewne zmiany. Zależy nam na tym, by być jak najbliżej klienta. Ważne jest, by dotrzymywane były obietnice. Musimy pozostać wiarygodnym partnerem i ten kierunek musimy wspólnie rozwijać – mówił Grzegorz Iskra z TAP. Poinformował też, że w dziale sprzedaży TAP obecnie pracuje 127 osób. W tym gronie ponad 100 to Doradcy Techniczno-Handlowcy. Pozwala to na codzienne dotarcie do ponad 600 plantatorów na terenie całego kraju. Rafał Szlązak wymienił liczne szkolenia i konferencje odbywające się w Polsce, w których TAP merytorycznie wspiera rodzimych plantatorów.

Rafał Szlązak jako gospodarz spotkania odpowiadał na liczne pytania i aktywnie uczestniczył w dyskusjach

Seria KSC

Ważną grupą nawozów w ofercie Timac Agro są te oznaczone KSC. To gama produktów przeznaczonych do fertygacji. Nawozy z serii KSC zaopatrują rośliny w makro i mikroelementy, ale posiadają także właściwości biostymulujące. KSC Phyt-Actyl zawiera m.in. szybko dostępne formy azotu, schelatowane mikroelementy, bezchlorkową formę potasu. Ma też niewielki wpływ na EC pożywki, a ponad to jego dodanie do pożywki obniża jej odczyn pH dość nieznacznie w porównaniu z produktami referencyjnymi. Dzięki temu lepiej pobierany jest azot, potas i wapń. Nawozy z gamy KSC posiadają w swym składzie także prekursory fitohormonów. Ich podanie roślinom sprzyja przyspieszeniu wegetacji pomagając im w przejściach do kolejnych faz rozwojowych.– mówił o Łukasz Peroń z TAP.

Łukasz Peroń z TAP przybliżył słuchaczom charakterystykę nawozów z gamy KSC

Produkcja ekologiczna z potencjałem na wzrost

Według Erostatu w Polsce funkcjonuje 22 000 gospodarstw ekologicznych. Uprawiają one 586 tys. ha. Średnia wielkość gospodarstwa ekologicznego to 25 ha. To ciekawe, gdyż średnia wielkość gospodarstwa konwencjonalnego wynosi 10 ha. Warzywa metodą ekologiczną uprawia się na areale ok. 6,3 tys. ha, ekologiczne owoce na obszarze 321 tys. ha. Jagodowe zajmują 14,4 tys. ha. Uprawa truskawek ekologicznych jest w Polsce prowadzona na największym areale w Europie, który zbliża się do poziomu 1,5 tys. ha. Wyzwaniem w uprawie ekologicznej jest podawanie roślinom składników mineralnych. Korzysta się więc głownie z nawożenia organicznego. W ofercie Timac Agro są trzy produkty granulowane, które mogą być stosowane w produkcji ekologicznej posiadając stosowne rejestracje. Mowa tu o Physionatur PKS41, Physiomescal G18 oraz Physiomax 975. Są też nawozy płynne zawierające mikroelementy i biostymulację – Ecovigor, Fertileader Tonic, Fertileader Leos oraz Fertileader Gold. Wyjątkowo interesującym, nowym produktem jest Physionatur PKS41. Jednym z atutów tego nawozu jest łatwo pobieralny przez rośliny fosfor, innym wysoko reaktywny wapń. To drobno zmielony węglan wapnia – Mezocalc. Ale produkt ten zawiera także kompleks Physio+. Wspólnie stymulują one zarówno wzrost rośliny jak i poprawiają jakość gleby. W doświadczeniu przeprowadzonym w uprawie ekologicznej aronii w centralnej Polsce zastosowano takie produkty jak Physiomax 975, Fertileader Gold i Leos oraz siarczan magnezu. Wzrost plonowania wobec kwatery kontrolnej wyniósł 0,64 t/ha.







Poprzedni artykułJagodowe w zagłębiu pomidorowym – Gołuchów 2018
Następny artykułSzansa na sprzedaż w jednym miejscu

1 KOMENTARZ

  1. Heh, będzie trudno jeśli doradca ułoży program sprzeda nawóz w kwietniu i brak kontaktu do tej pory. Bardzo słabo wyglądają te relacje, jeśli jest więcej tak obsługiwanych klientów jak ja!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj