W dniach 24-26 listopada w mieście Bolzano odbędzie się ważna impreza dla tych czytelników portalu jagodnik.pl, którzy uprawiają także jabłonie. Targi sadownicze Interpoma są dedykowane wyłącznie produkcji jabłek. Jubileuszowa, dziesiąta edycja ma być wyjątkowa. Wydarzenie spod pawilonów targowych przeniesie się do miasta, gdzie zaplanowano moc atrakcji i do pobliskich sadów.

Interesujące wyjazdy

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów wydarzenia, atmosfera targów ma być wyczuwalna w każdym zakątku Bolzano a nawet poza miastem. Oprócz części wystawowej, gdzie także odbędą się sesje konferencyjne dla handlowców z branży (szczególnie ciekawie zapowiada się część „Jabłko w Świecie” i prezentacje innowacji dla operatorów sektora) zaplanowano szeroki program wycieczek i aktywności tematycznych w Bolzano. Trzy pierwsze wycieczki zaplanowano na czwartek 24 listopada, 3 kolejne na następny dzień. Celem pierwszej z wypraw jest grupa producencka  Kurmark Unifrut Cooperative w Magré, a także wizyta w sadzie państwa Schwarz. Dolina Isarco jest miejscem drugiej wycieczki. Tam zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć m.in. grupę producencką Melix zlokalizowaną w Bressanone. Ostatni z wyjazdów zaplanowanych na pierwszy dzień zapewni uczestnikom możliwość zwiedzenia rodzinnie prowadzonej plantacji Komiss z Bolzano a także firmy Egma/Fructus w Merano – Vilpiano.

Także drugiego dnia będzie można wybrać się w kilka ciekawych miejsc. Czwarta z zaplanowanych wycieczek koncentruje się wokół produkcji ekologicznej jabłek. Będzie można odwiedzić jednego z producentów takiej żywności, a także grupę producentów Bio Südtirol w Lanie. Miejscem docelowym kolejnej z wypraw jest grupa producencka VI.P w Val Venosta, a uczestnicy ostatniej z zorganizowanych podróży odwiedzą sad indywidualnego producenta jabłek odmiany ‚Fuji’ oraz grupę producentów owoców Vog Products.

Atrakcje w mieście

W trakcie trwania trzydniowych targów akcenty związane z jabłkami widoczne będą wszędzie w Bolzano. Jabłko jest bowiem symbolem Południowego Tyrolu. Miejskie uroczystości rozpoczynają się 23 listopada o 18.00, a więc w przeddzień inauguracji targów. Liczne atrakcje czekają na gości hotelu Four Points by Sheraton: pokazy mody nawiązującej do… jabłka, pokaz gotowania w wykonaniu Giorgio Schiffereggera, czy malowanie ciała, którego dokona Christian Stötter oraz wiele innych atrakcji. 25 listopada o 19.00 odbędą się degustacje wina musującego i innych napojów alkoholowych wytworzonych z jabłek. Będzie także okazja do lepszego poznania miasta. W sobotę, 26 listopada uczestnicy wydarzenia spotkają się na Piazza Walther o 6.30 by wspólnie odbyć spacer po średniowiecznej starówce, odwiedzić kościół San Giovanni w Villi i inne atrakcje, jak choćby podziwianie widoków okolicznych gór. Zwiedzanie będzie kontynuowane aż do godziny 11.00, kiedy cała grupa spotka się pod barokowym kościołem Muri-Gries, skąd autokarem zostanie przewieziona do miejsca, gdzie odbywać będą się targi Interpoma. Warto nadmienić że w okresie trwania targów ok. 30 restauracji i punktów gastronomicznych w mieście serwować będzie posiłki sporządzone z wykorzystaniem jabłek.

Więcej informacji: www.interpoma.it

 

 

IPO16_BZlovesapple

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here