Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2015 coraz większe i ciekawsze

Piątą edycję Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2015, odbywająca się 19-20 lutego w Centrum Expo w Warszawie bez wątpienia można uznać za największe targi dla producentów owoców i warzyw w Polsce. Na powierzchni 11 300 metrów kwadratowych swoją ofertę zaprezentowało 194 wystawców, a targi odwiedziło ponad 9200 osób (wejście na targi było rejestrowane). Patronami tego ważnego dla sadowników i warzywników wydarzenia były firmy Bayer CropScience, Timac Agro Polska i AMG importer ciągników Landini.

Jacek Kłudka, prezes Oficyny Wydawniczej OIKOS, która od trzech lat organizuje TSW

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2015 to wydarzenie, które systematycznie się powiększa, stając się w ciągu ostatnich dwóch lat największymi targami w Polsce z kompleksową ofertą dla branży ogrodniczej w Polsce. Kolejna edycja targów TSW2016 najprawdopodobniej odbędzie się już tradycyjnie 18 i 19 (czwartek i piątek) lutego 2016 r. Jednak nie wykluczamy zmiany lokalizacji targów – informował podczas konferencji prasowej Jacek Kłudka, prezes Oficyny Wydawniczej OIKOS, która od trzech lata organizuje te targi.

Targi TSW to doskonała okazja do zapoznania się z bogatą ofertą maszyn, nawozów i środków ochrony roślin, którą prezentowało 194 wystawców.

Więcej zdjęć w galerii

Ważną częścią TSW są liczne konferencje branżowe: sadownicza, truskawkowa, warzywnicza (warzywa polowe i pod osłonami), a także po raz pierwszy – o technice ogrodniczej. Blisko 60 (dokładnie 57) wykładów naukowych i prezentacji firmowych, które odbyły się w ciągu dwóch dni targowych na czterech salach wykładowych spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających targi. W trakcie TSW 2015 odbyły się także cztery debaty: trzy w ramach Sadowniczego Forum Ekonomicznego i jedna w ramach projektu EkoTechProdukt „Innowacyjna uprawa roślin sadowniczych z wykorzystaniem naturalnych bionawozów i stymulatorów wzrostu wzbogaconych mikrobiologicznie”.

Pierwszego dnia targów odbyła się m.in. 58 Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych pt. „Ochrona roślin sadowniczych w świetle potrzeb rynku krajowego oraz możliwości eksportu”


Pierwszego dnia targów odbyła się m.in. 58 Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych pt. „Ochrona roślin sadowniczych w świetle potrzeb rynku krajowego oraz możliwości eksportu jak również Forum Grup Producenckich Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw (już po raz drugi na TSW).

Na stałe w targi wpisała się Konferencja Truskawkowa organizowana przez portal jagodnik.pl. W tym roku odbywała się drugiego dnia targów. Została ona podzielona na dwa bloki tematyczne – jeden związany z uprawami polowymi a drugi z uprawą truskawek pod osłonami.

Konferencja Truskawkowa spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających

Uczestnicy Sadowniczego Forum Ekonomicznego

Ważnym wydarzeniem targów było przyznanie po raz drugi nagrody im. prof. Stefana Pieniążka, dla innowacyjnych produktów dla ogrodnictwa (więcej czyt..). Tegorocznymi laureatami są: System Analizy Wzrostu Roślin (Paskal Growth Analysis) – firmy Agrofim Poland Sp. z o.o.; Top-Phos – firmy Timac Agro Polska Sp. z o.o. i Fungicyd Luna Sensation 500 S.C. do ochrony truskawek – firmy Bayer Sp. z o.o.

Więcej szczegółowych informacji z TSW 2015, które skierowane były dla producentów roślin jagodowych już wkrótce na portalu jagodnik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.