Sumi Agro Poland z nową ofertą




Konferencja prasowa firmy Sumia Agro Poland zorganizowana 31 stycznia w Warszawie była dobrą okazją do posumowania minionego roku oraz przedstawienia nowości produktowych wprowadzanych na ten sezon przez koncern. W Polsce przypadku upraw jagodowych firma ta zajmuje 8 pozycję w grupie fungicydów i pierwszą jeśli chodzi o insektycydy. Równocześnie stara się umacnia swoją pozycję jeśli chodzi o oferowane na rynku środki ochrony roślin, wprowadza też innowacyjne rozwiązania z zakresu bio-pestycydów, a po przejęciu przez nią hiszpańskiego producenta aminokwasów zaczyna oferować ciekawe produkty i z tego sektora.

Informacje z rynku ś.or.

Tomasz Malczewski z Sumi Agro Poland, dokonał podsumowania minionego sezonu i przedstawił plany firmy na najbliższe lata

Wartość globalna rynku ś.o.r. spadł w minionym roku poniżej 50 mld USD. Dlatego też koncerny poszukują rozwiązań, które pozwolą odwrócić ten negatywny trend. Równocześnie rośnie pozycja produktów generycznych, które mają już nawet 30% udział w rynku ś.o.r.. Obserwuje się także konsolidację branży, która w ostatnich latach nabiera tempa. Czasami jest to spowodowane spadkami sprzedaży, który w przypadku niektórych firma są czasami nawet dwucyfrowe. Wszystko to będzie wpływać globalnie, ale również i lokalnie na wygląd rynku ś.o.r. Prowadzi to również do zmian w palecie produktowej – informował Tomasz Malczewski z Sumi Agro Poland.

Jak informował T. Malczewski, od co najmniej dwóch lat obserwowany jest spadek wartości liczby nowych substancji aktywnych. Od 2014 roku stale maleją nakłady przeznaczane na naukę i rozwój nowych ś.o.r. Uważa się jednak, że ten spadek jest tylko przejściowy, a dostępne na rynku analizy podają, że rynek ten do 2020 roku może rosnąć o 3% rocznie. Prognozy te mówią również, że do 2020 roku Polska będzie znajdowała się w grupie 20 największych rynków z prognozowanym wzrostem rynku ś.o.r. na poziomie 5-6% rocznie.

Warto wiedzieć, że koncern Sumi Agro należy do grupy 10 największych dostawców ś.o.r. w Europie, a jego pozycja sukcesywnie się umacnia. Firma posiada nowe japońskie molekuły w portfolio rozwojowym, które w przyszłości pozwolą oferować innowacyjne produkty. Stale inwestuje się w rozszerzenie etykiet obecnych produktów, a także wprowadza niekonwencjonalne metody ochrony roślin. Warto wiedzieć, że na rynku ś.o.r. coraz chętniej sięga się po niekonwencjonalne technologie ochrony i wspomagania roślin, takie jak biopestycydy czy biostymulatory, co wpływa również na wzrost areału upraw ekologicznych. Tendencję tę zauważyło Sumi Agro Europe, które w 2017 r. dokonało zakupu firmy Futureco Bioscience – producenta preparatów biologicznych. Już w tym roku zaowocuje to wprowadzeniem na rynek trzech biostymulatorów, z których dwa powinny szczególnie zainteresować producentów owoców jagodowych.

W Polsce w 2017 roku w porównaniu do roku 2016 odnotowano jednak wzrost wartości rynku ś.o.r. około 5%. Niestety branża boryka się z zapasami towaru z lat 2016 i 2015. Na rynek w 2017 roku w pewnym stopniu wpłynęło opóźnienie wypłat z dopłatach bezpośrednich. Cały czas maleje spadek cen i marż, co wpływa na pogorszenie zyskowności sieci dystrybucyjnej oraz konieczność kredytowania klientów przez dostawców. Coraz większym problemem jest rynek produktów podrabianych oraz nielegalny obrót ś.o.r., problem ten niestety narasta, mimo wielu działań przeciwdziałających tym złym praktykom. Tego typu produkty niosą za sobą coraz większe zagrożenia dla konsumentów, dlatego niezbędne są systemów działania, które pozwolą ograniczyć ten niekorzystny trend – informował T. Michalczewski

Rok 2017 był dla firmy Sumi Agro Poland bardzo ważny, z uwagi chociażby na wprowadzenie do sprzedaży preparatu Mospilan w wodnorozpuszczalnych saszetkach. Technologia ta jest znana, jest jednak kosztowna i pewnie dlatego jest tak mało popularna. Wymaga również używania surowców najwyższej jakości. W 2017 roku wprowadzono na rynek dobrze przyjęty przez producentów rzepaków insektycyd o nazwie Inazuma 130 WG. Firma umocniła również rynkową pozycję takich flagowych produktów jak: Topsin, Mospilan, Yamato i Kendo.

SAP rozwija także technologię ochrony upraw przed szkodnikami wprowadzają feromony. Pierwszym takim produktem w jej portfolio jest Isomate CTT – feromonowy bloker rozmnażania owocówki jabłkóweczki, czy feromonowy dyspenser o nazwie Izonet Z do stosowania na plantacjach porzeczki do wabienia samców przeziernika porzeczkowca.

Jak informował T. Michalczewski ważną informacją dla osób stosujących Mospilan 20 SP jest to, że acetamipryd, substancja czynna z grupy neonikotynoidów, będąca głównym składnikiem tego insektycydu, otrzymała pozytywną opinię na posiedzeniu Stałego Komitetu ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz. Oznacza to dopuszczenie tej substancji do stosowania w środkach ochrony roślin na terenie Unii Europejskiej przez kolejne 15 lat.

Nowości

Paweł Banach z Sumi Agro Poland mówił m.in. o nowej linii produktowej wprowadzanej do sprzedaży

Informacje o nowych rozwiązaniach wprowadzanych przez firmę Sumi Agro Poland na najbliższy sezon przedstawił Paweł Banach. Pierwszym takim produktem jest herbicyd Raikiri 100 SC, ten powschodowy herbicyd o działaniu układowym przeznaczony jest do zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych w uprawie kukurydzy, istnieje możliwość stosowania go w mieszankach np. z Nisshin 040 SC zawierającym nikosulfuron. Producentów roślin jagodowych powinien szczególnie zainteresować produkt o nazwie Izonet Z (rejestracja z 20 listopada 2017 roku), jest to dyspenser feromonowy do stosowania na plantacjach porzeczki do zwalczania samców przeziernika porzeczkowca. Na hektarze plantacji należy rozłożyć 300 dyspenserów.

Warte uwagi są także nowe biostymulatory, z których w tym sezonie na rynek wprowadzane są trzy produkty z linii Seipro. Pierwszym z nich jest Kaishi – zawiera L-aminokwasy, jest typowym antystresantem, poprawiającym wigor roślin i przyspieszającym regenerację roślin po niekorzystnych warunkach, rekomendowany jest do stosowania w uprawach rolniczych i sadowniczych i warzywnych. Kinactiv initial to produkt już bardziej techniczny, zawierający algi i aminokwasy, które w połączeniu z manganem pozytywnie wpływa na proces zapylenia. Ten biostymulator jest szczególnie rekomendowany w uprawie roślin jagodowych, a prowadzone z nim doświadczenia w uprawie malin, truskawek czy borówek dały bardzo dobre wyniki. Kinactiv fruits – zawiera aminokwasy oraz szereg makro- i mikroelementów. Jest rekomendowany szczególnie w uprawie jabłoni pozytywnie wpływając na wyrównanie plonu, wybarwienie oraz zdolność przechowalniczą owoców. Wprowadzane przez nas biostymulatory mają bardzo dobrą podbudowę techniczną, szczegółowo wyjaśniającą mechanizmy ich działania – informował P. Banach.

Rozszerzeniu uległ również zakres stosowania takich produktów jak Inazuma 130 WG. W uprawie rzepaku stał się przez to obecnie jedynym produktem do dolistnego zwalczania jesienią śmietki kapuścianej, mączlików, tantnisia krzyżowiaczka. Zyskał również rejestrację w uprawach małoobszarowych takich jak np: pomidor, oberżyna (mszyce, wciornastki, zmienniki), w roślinach ozdobnych pod osłonami i w gruncie (mączliki, wciornastki, czerwce, zmienniki). Kolejnym produktem z rozszerzonym zakresem rejestracji w rzepaku jest Topsin M 500 SC (nowe zastosowania od 10.10.2017 r) do ograniczania problemów jest w tej uprawie są z czernią krzyżowych, suchą zgniliznę kapustnych, szarą pleśnią oraz kiłą kapusty. Yamato 303 SE to nowe zastosowania w zbożach, chodzi tutaj o pszenżyto, a Kendo 50 EW od lipca 2017 roku stosować do zwalczania mącznika prawdziwego we wszystkich gatunkach zbóż. Również Ortus 05 SC doczekał się kolejnej zmiany w rejestracji, stając się pierwszym akarycydem do zastosowania w buraku cukrowym do zwalczania przędziorka chmielowca. W przypadku tego produktu P. Banach zwracał na aspekt techniczny zastosowani tego produktu, zarówno jeśli chodzi o dawkę, technikę opryskiwania jak też dodatek zwilżacza np. Slippa, tak aby ułatwić dotarcie cieczy roboczej na dolną stronę liści.









Poprzedni artykułMiędzynarodowa Konferencja Borówkowa 2018 i #borówkowe wyzwania
Następny artykułNowe zasady zatrudniania cudzoziemców – na debacie w czasie Jagodowych Trendów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj