Regionalna Konferencja Malinowa już 24 lutego – zapraszamy do Poniatowej

Już w najbliższy piątek (24 lutego) firma Agrosimex zaprasza na Regionalną Konferencją Malinową, która odbędzie się w Poniatowej. Szkolenie to będzie doskonałą okazją do zapoznania się z nowościami z zakresu uprawy tego gatunku, w tym zaktualizowania informacji o ochronie i nawożeniu oraz aktualnie polecanych do uprawy odmianach.

Doskonale znany maliniarzom dr Paweł Krawiec z UP w Lublinie odniesie się w swoim wystąpieniu do zagadnień z jakimi borykają się plantatorzy przy obserwowanych coraz większych nasadzeniach malin. Rosną także wymagania stawiane uprawie malin, stąd coraz ważniejsze staje się również sterowanie terminem zbioru tych owoców. Dr Krawiec będzie mówił także o możliwościach uprawy malin pod osłonami oraz możliwościach radzenia sobie z narastającym problemem na malinowych plantacjach jakim jest zamieranie pędów maliny.

Dobrze dobrane nawożenie to klucz do wysokich plonów i zdrowych roślin. Fertygacja staje coraz powszechniejszą drogą nawożenia. Jak prowadzić fertygację by nie zaszkodzić roślinom będzie informował Krzysztof Zachaj.

Wciąż pojawiają się nowe zagrożenia i nowe choroby w uprawie malin. Niewiele jest jednak środków chemicznych zarejestrowanych właśnie dla tego gatunku. Jak prowadzić ochronę by zapobiegać chorobom a nie je leczyć będzie informował Damian Czarnota.

Mnogość szkodników to również wiele problemów. Szczególnie pod osłonami insekty rozwijają się bardzo dynamicznie. Jak pomóc roślinom pozbyć się szkodników, produkując smaczne i zdrowe owoce będzie mówił Michał Malicki.

W ostatnim czasie w sprzedaży szkółkarskiej pojawiło się wiele nowych odmian maliny, część z nich to kreacje polskich hodowców. Od kilku lat te polskie jak i zagraniczne nowości uprawiane są i oceniane w gospodarstwie Agronom Plants. O wynikach związanych z ich uprawą oraz ważnych zabiegach agrotechnicznych wpływających na ich uprawę będzie informował Krzysztof Sak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here