Prezydent Polski i Minister Rolnictwa odwiedzają gospodarstwo jagodowe w Wielkopolsce

Ta wizyta to dla nas ogromne uhonorowanie naszej ciężkiej pracy i docenienie faktu że stawiamy na produkcję owoców najwyższej jakości – powiedział Aleksandra Pietruszka po wizycie jaką 5 lipca złożyli w jej gospodarstwie Andrzej Duda Prezydent RP w towarzystwie Jana Krzysztofa Ardanowskiego – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W trakcie tej wizyty doceniona została nowoczesność, zaangażowanie i pasja gospodarzy w prowadzona przez nich działalność związana z produkcja owoców jagodowych.

W ramach wizytacji województwa wielkopolskiego i powiatu chodzieskiego Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził gospodarstwo OVOC prowadzone przez rodzinę Pietruszków w miejscowości Studzieniec. W wizycie tej wziął również udział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Goście z ciekawością i zainteresowaniem zwidzieli prowadzoną nowocześnie plantację truskawek i malin, gdzie produkcja realizowana jest w tunelach foliowych i większości w systemach bezglebowych. Bez obaw próbowali owoców zrywanych prosto z krzewów doceniając ich świeżość i wyjątkowy smak. Nawet na stole prezydenckim nie ma tak smacznych truskawek – powiedział w pewnym momencie Prezydent, doceniając wyjątkowy smak truskawek z gospodarstwa OVOC.

Goście docenili też wysoki poziom technologii w jakiej produkowane są tutaj owoce. Gospodarze podkreślali też trudności z jakimi się zmagają. Nasza produkcja wymaga dużego zaangażowani środków finansowych i poświecenia. Często pracujemy po 16 godzin na dobę po to by na czas zebrać i dostarczyć do konsumentów nasze świeże owoce – mówiła Aleksandra Pietruszka. W trakcie rozmów z MRiRW poruszane były tez kwestie dotyczące nierównej konkurencji producentów z Polski i np. z Niemiec, gdzie chociażby dopłaty dla rolników są dużo wyższe niż w Polsce. Nasz wschodni sąsiad staje się tez coraz większym konkurentem jeśli chodzi o siłę roboczą, gdzie stawki godzinowe są dużo wyższe niż w Polsce.

Wysoki poziom technologiczny produkcji owoców jagodowych w gospodarstwie OVOC, to wzór godny do naśladowania, ale wymagający też oczywiście odpowiednich środków na inwestycję, wiedzy i zaangażowania. Wydaje się to być jedyny słuszny kierunek jeśli chodzi o produkcję wysokiej jakości owoców jagodowych. Niech potwierdzeniem na to będzie prestiż tego gospodarstwa, i fakt że tak znamienite osoby zechciały go odwiedzić, doceniając smak i jakość owoców „made in Poland”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here