Podsumowanie sezonu truskawkowego 2018 i nowe produkty na 2019

Zespół TAP odpowiedzialny za organizację VipRoom 2018

W Nowym Radzikowie 8 listopada odbyła się 4 już edycja VipRoom-u. To wydarzenie organizowane co roku przez zespół doradców firmy Timac Agro Polska. Rejon Płońska słynie z uprawy truskawek. Temu gatunkowi poświęcono więc dużo uwagi. O podsumowanie sezonu truskawkowego, dla wielu udanego, poprosiłem Jacka Witkowskiego. To ekspert i praktyk w zakresie uprawy truskawki.

Podsumowanie sezonu truskawkowego 2018

Jacek Witkowski uważa, że sezon 2018 był dobry dla zdecydowanej większości gospodarstw uprawiających truskawki. Lato i jesień 2017 roku sprzyjały przygotowaniu się krzewów do wydania obfitego plonu w obecnym roku. Pogoda wiosną obeszła się z krzewami w miarę łaskawie. Uszkodzenia mrozowe które występowały na plantacjach nie miały dużego znaczenia. Warunki atmosferyczne w okresie wzrostu i dojrzewania owoców na nawadnianych plantacjach były zaś na tyle dobre, że niektórzy gospodarze notowali rekordowe plony.

Jacek Witkowski TAP podczas swego wystąpienia w Nowym Radzikowie

Nowości produktowe od TAP

Timac Agro Polska w 2019 roku rozszerza ofertę nawozów posypowych i płynnych. Nowości na spotkaniu plantatorów w ramach VipRoom-u przedstawiła Kamila Załęska-Dusza. Nawozy te poza składnikami pokarmowymi wykazują także działanie biostymulujące. Jakie to produkty? Aby się tego dowiedzieć wystarczy obejrzeć poniżej załączony krótki film. Serdecznie zapraszamy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here