Oferta Innvigo dla plantatorów

Pracownicy Innvigo którzy spotkali się z dziennikarzami



W dniu 16 lutego w Warszawie firma Innvigo zorganizowała konferencję prasową. Na niej poinformowano przedstawicieli mediów rolniczych i ogrodniczych o ofercie podmiotu skierowanej do plantatorów. Omówiono szereg ważnych zagadnień dotyczących ochrony roślin przed szkodnikami i chorobami grzybowymi, a także ich biostymulacji. 

O Innvigo

Krzysztof Golec prezes Innvigo prowadził spotkanie

Prezentacji Innvigo dokonał jej prezes Krzysztof Golec. Firma działa od 27 stycznia 2015 roku. To polska firma, której nadrzędnym celem jest zaoferowanie plantatorom światowej jakości w dobrej cenie. Już rok później założona została czeska część – Invigo Agrar CZ a w 2017 zarejestrowano Innvigo Agro RO w Rumunii. Inne państwa, w których firma jest obecna to Słowacja i Węgry. W naszym kraju podmiot zatrudnia 29 osób, a w całej strukturze ponad 50. Podmiot posiada 31 zarejestrowanych preparatów. Udział firmy w polskim rynku to 4%. Jest ona członkiem European Crop Care Association. W Polsce plantatorów wspomaga obecnie grupa 14 doradców.

Jacek Zawadzki, wiceprezes także przybył na spotkanie prasowe

Tym co wpływa ujemnie na krajowy i światowy rynek płodów rolnych, to  płace za płody rolne. Co gorsza, niewiele wskazuje na to, by można było szybko liczyć na cenowe odbicie. Stawki stabilne, ale niestety niższe od oczekiwań a do tego wysoki kurs złotego sprawia, że plantatorzy będą musieli ostrożnie podejmować decyzje inwestycyjne – mówił Krzysztof Golec. Produkty oferowane przez nas nie są drogie, co dobrze pasuje do sytuacji na rynku.  – dodał prelegent, kończąc wstępną część konferencji.

Wieści z pól

Marcin Byetroński z Innvigo omawiał wyzwania przed jakimi staną plantatorzy wiosną

O sytuacji na polach mówił Marcin Bystroński, nowy członek zespołu Innvigo. Zauważył, że choć Polska nie jest dużym krajem, to można spostrzec znaczne różnice w sytuacji w różnych regionach. Opolszczyzna jest na przykład zielona, centrum kraju pokryte śniegiem, a na północy we znaki uprawom dały się jesienne zalania pól. Oziminy są w na ogół kondycji słabej. Jak zauważył prelegent, przebieg pogody stymulował też rozwój chorób grzybowych. Konieczne mogą okazać się także wiosenne zabiegi poprawiające ochronę herbicydową w uprawach zimujących.

Nowe produkty i nowe rejestracje

Mariusz Michalski omówił zmiany w rejestracjach produktów Innvigo

O nowych możliwościach zastosowań produktów z portfolio Innvigo w uprawach ogrodniczych mówił Mariusz Michalski. Rozszerzenie rejestracji uzyskał m.in. produkt Los Ovados 200 SE. Można go obecnie używać w wielu uprawach warzywniczo-sadowniczych. To insektycyd zawierający acetamipryd. Baristo 500 SC, herbicyd zawierający napropamid, został zarejestrowany do ochrony rzepaku, kapusty głowiastej i kalafiora, ale ostatnio uzyskał rozszerzenie do stosowania także w truskawce. Na najbliższe miesiące Innvigo planuje dokonanie kolejnych rejestracji nowych produktów. Być może już w przyszłym roku łączna ich liczba zbliży się do 50 i przynajmniej niektóre z nowości znajdą zastosowanie w uprawie owoców i warzyw.







Poprzedni artykułWiedzy, nigdy dosyć – warto ją zdobywać
Następny artykułAkademia Uprawy Truskawek – 10 marca (Wrocław), 11 marca (Czerwińsk n. Wisłą)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj