Przypominamy, że już jutro w Lublinie odbędzie się konferencja pt: Nowoczesna uprawa malin w Polsce i w Europie. Odbędzie się ona 22 listopada w ramach targów: Vege Fruit Expo w budynku głównym Targów Lublin na ulicy Dworcowej 11.

Starannie dobrane tematy konferencji oraz prelegenci gwarantują największy poziom przekazywanej w sposób bardzo praktyczny wiedzy. Podczas konferencji planowane jest 6 wykładów, skupiających się wokół optymalnego odżywienia roślin, produkcji owoców malin w różnych systemach, problemów związanych z wirusami, a także różnej reakcji nowych i sprawdzonych odmian na nawożenie.

TIE_7516

 • Nowoczesna diagnostyka podstawą optymalnego plonowania malin

  – Dr hab. Zbigniew Jarosz, UP w Lublinie

Jeden z najlepszych specjalistów w naszym kraju zajmujących się tematyką mineralnego żywienia roślin oraz nawożenia przedstawi najważniejsze elementy pozwalające na ocenę zasobności gleby oraz stanu odżywienia roślin będące podstawą przygotowania optymalnego programu nawożenia.

 • Stan odżywienia malin w minionym sezonie – obserwacje oraz wnioski

  – Dr Andrzej Grenda, Yara Poland

Miniony sezon nie należał do najłatwiejszych w uprawie malin zarówno w polu, jak i pod osłonami. Problemy związane z nawożeniem, które dotykały producentów przez cały sezon, ich przyczyny oraz możliwości ich zapobiegania omówi przedstawiciel Yara Poland.

 • Uprawa malin na Bałkanach

– Stevan Mesarovic, Yara Bałkany

Dyrektor oddziału Yara na Bałkanach, człowiek od lat związany z produkcją owoców w Serbii, Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji przedstawi charakterystykę uprawy oraz główne problemy związane z produkcją owoców malin w wymienionych krajach.

 • Uprawa malin w Wielkiej Brytanii

  – Mike Stoker, Yara UK

Jeden z najbardziej doświadczonych doradców w Yara UK, jak również były producent owoców przedstawi charakterystykę uprawy oraz główne problemy związane z produkcją owoców malin w Wielkiej Brytanii.

 • Najważniejsze wirusy na plantacjach maliny – szkodliwość, zagrożenie i sposoby zapobiegania

  – Dr hab. Mirosława Cieślińska, IO Skierniewice

Omówienie tematu, który stał się w kilku ostatnich sezonach jednym z największych problemów na plantacjach został powierzony jednej z najbardziej doświadczonych osób zajmujących się tym zagadnieniem.

 • Potrzeby pokarmowe różnych odmian malin

  – Dr Paweł Krawiec, UP w Lublinie

Wprowadzanie nowych odmian niesie ze sobą również konieczność zróżnicowania ich potrzeb nawozowych. Na podstawie swojego wieloletniego, praktycznego doświadczenia, pionier nowych technologii w uprawie malin podzieli się swoimi spostrzeżeniami w temacie różnych potrzeb pokarmowych nowych i sprawdzonych odmian malin.

Konferencja odbędzie się w głównym budynku Targów Lublin (ul. Dworcowa 11), na antresoli, początek o godzinie 10:00.

WSTĘP WOLNY, po uprzednim zarejestrowaniu się w recepcji targów, czynnej od godziny 9:00.

Zapraszamy również Państwa do odwiedzenia ekspozycji Yara Poland na targach Vege Fruit Expo, w dniach 22-23 listopada, stoisko nr 5 w hali C

Wszystkim producentom posiadającym aktualne wyniki analiz zasobności gleby wykonane metodą ogrodniczą oraz wyniki analiz wody oferujemy opracowanie indywidualnych zaleceń fertygacyjnych do uprawy malin na podstawie najnowszego oprogramowania.