Niezbędna infrastruktura na plantacji truskawki odmian powtarzających owocowanie

Do założenia plantacji truskawek odmian powtarzających owocowanie należy się dobrze przygotować i zamontować na plantacji niezbędną infrastrukturę, myślę tutaj głównie o magistralach doprowadzających na plantację wodę.

Plantacja truskawek w ramach projektu Berry Tech, została założona na podwyższonych zagonach, o wysokości 15 cm, i szerokości w szczycie zagonu 100 cm. Jako materiał ściółkujący wykorzystano czarną folię o grubości 0,05 mm i szerokości 120 cm. Folia miała już wykonane fabrycznie otwory, przygotowane do posadzenia truskawek w systemie pasowo-rzędowy: co 30 cm w rzędzie i 35 cm między rzędami. Tak przygotowaną folie włoskiej produkcji, dedykowaną na plantacje truskawek dostarczyła firma Boryna, partner projektu Berry Tech.

Folię do okrywania zagonów dostarczyła firma Boryna

Pod folią rozłożono linie kroplujące o średnicy 16 mm i grubości ścianki wynoszącej 10 MIL, z emiteramia co 30 cm. Wydatek z jednego emitera to 1,5 l/godzinę. Linie służące do podawania wody, i pożywki zostały wyprodukowane w Węgierskiej firmie Politex, i dostarczone na plantacje dzięki firmie Boryna.

Na jednym zagonie zainstalowano dwie linie kroplując

Wybierając folię do ściółkowania oraz linie kroplujące należy zwrócić uwagę na to, aby zakupione materiały były dobrej jakości, gdyż cykl uprawy truskawek powtarzających z reguły trwa z reguły jeden, rzadziej dwa lata, a właściwie przygotowana infrastruktura, może służyć nawet przez kilka sezonów. Aby zrekompensować i amortyzować, koszty związane z zakupem foli lub linii kroplującej na kilka sezonów uprawowych. Dlatego warto wybierać sprawdzone materiały, zakupione u autoryzowanych dystrybutorów. Niezbędne do przygotowania plantacji materiały, można zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym wpolu.pl.

Więcej szczegółów na temat przygotowania stanowiska, oraz wykonania podwyższonych zagonów w materiale filmowym przedstawia Albert Zwierzyński.

Materiał promocyjny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here