Nawozy Intermag w żywieniu truskawek

Nie brakowało truskawek - m.in. z gospodrtwa Kozacka Truskawka

W jednym z tuneli w projekcie „Truskawki w tunelach” doświadczenia realizuje firma Intermag. Nawozami od tego producenta odżywiane jest 8 odmian. Niemal do końca maja główny nacisk położony był na rozbudowę systemu korzeniowego. W momencie dojrzewania owoców strategia nawożenia nakierowana jest na uzyskanie możliwie jak największych ilości owoców o doskonałym walorze handlowym.

Od korzenia po plon

Prawie do końca maja poprzez system fertygacyjny podawaliśmy roślinom produkty, które stymulowały rozwój systemu korzeniowego. Okazało się to słuszną strategią. Rośliny weszły już jednak w owocowanie i teraz czas na walkę o plon. Wprowadzamy więc modyfikację programu fertygacji. Kluczowym pierwiastkiem teraz jest potas, więc silniej wykorzystywany będzie Dropfert o dużej zawartości tego właśnie pierwiastka – informuje Grzegorz Ożarek z firmy Intermag.

Ważne żywienie dolistne

Specjalista budując program żywienia truskawek w doświadczeniu zamierza włączyć do niego także elementy nawożenia pozakorzeniowego. W tym celu wykorzystane zostaną produkty oferowane przez firmę Intermag. Są to takie preparaty jak Wapnowit Turbo, Bormax Turbo, Żelazo z serii Mikrovit, Alkalin KB+Si czy Proaqua. W jakim celu i w jaki sposób preparaty te będą stosowane? Odpowiedzi na te pytania można uzyskać oglądając poniższy film:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here