Nawożenie truskawek w okresie kwitnienia

Właściwe nawożenie truskawki w okresie kwitnienia jest szczególnie istotnym elementem całego programu odżywiania, gdyż będzie miało decydujący wpływ na wielkość plonu w danym sezonie. Dostarczenie niezbędnych składników w odpowiedniej kompozycji i formie zwiększa szanse na wykorzystanie pełnego potencjału naszych roślin.


Zastosowanie w tym czasie YaraVita FRUTREL, nawozu zawiesinowego i długodziałającego pozwala pokryć zapotrzebowanie rośliny na kluczowe w okresie kwitnienia, wiązania i początkowego wzrostu owoców makro- i mikroelementy. Duża dawka fosforu wspomaga podziały komórkowe i syntezę kwasów nukleinowych. Pierwiastek ten jest dodatkowo wspierany przez zawarte w nawozie: cynk oraz bor, biorące również istotny udział w procesach fizjologicznych w tej fazie wzrostu. Dostarczenie właściwej ilości boru będzie odgrywało także rolę na etapie zapylenia i poprawnego wzrostu łagiewki pyłkowej zwiększając skuteczność zapylaczy. Wyjątkowa formulacja nawozu FRUTREL dostarcza także wapnia niezwykle ważnego już na etapie zawiązywania i wczesnego wzrostu owoców. Jego duża dawka ma pozytywny wpływ na wielkość i jakość przyszłego plonu. Poza wpływem na różne procesy wzrostowe w roślinie cynk pełni także ważną rolę w zwiększeniu tolerancji rośliny na niskie temperatury, pozwalając na zabezpieczenie rozwijających się kwiatów przed skutkami przymrozków. Jednocześnie dodatek koncentratu z alg morskich Ascophyllum nodosum w YaraVita FRUTREL dodatkowo ochrania i poprawia kondycję truskawek w tym istotnym okresie rozwoju roślin.

Więcej informacji o produkcie FRUTREL oraz nawożeniu truskawek produktami firmy Yara będzie można uzyskać już 8 maja podczas warsztatów „Truskawki w tunelach”. Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji.

Źródło: Yara

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here