Nawożenie malin w czasie kwitnienia na plantacjach polowych

Odmiana Polana wzorowo prowadzona w 3 roku wzrostu

W czasie silnego wzrosty malin powtarzających owocowanie w okresie poprzedzającym kwitnienie celowe jest zastosowanie odpowiedniego programu dokarmiania i biostymulacji, które pozytywnie wpłyną na kondycję roślin i zawiązywanie owoców.

W tym czasie bardzo ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości m.in. fosforu, magnezu, żelaza, boru i molibdenu. Ważne jest również odpowiednie stymulowanie roślin do wytworzenia odpowiednich fitohormonów, poprawiając w ten sposób zawiązanie owoców, a także ich późniejszą – wysoką jakość. Ważne w tym czasie pierwiastki jak i substancje biostymulujące Seactiv oraz NMX znajdują się w produktach Timac Agro takich jak: Fertileader AXIS, Fertileader GOLD BMo oraz MAXIFRUIT. Kompleks biostymulujący Seactiv powstał na bazie wyselekcjonowanych alg morskich, zawarte są w nim takie rozwiązania jak izopentyl adeniny, który zapewnia optymalne odżywienie poprzez szybszy transport asymilatów w roślinie, glicyna-betaina – pozwala na optymalne wykorzystanie potencjału rośliny poprzez minimalizowanie stresów oraz aminokwasy, które są nośnikami składników odżywczych ale również są budulcem białek w roślinie. Z kolei NMX (zawarty w preparacie MAXIFRUIT) ma na celu ułatwić roślinie w sposób naturalny i bezpieczny regulację procesów prowadzących do uzyskania obfitego plonu owoców o wysokiej jakości poprzez stymulację wytwarzania naturalnych fitohormonów.

Każdy z tych z tych pierwiastków oraz kompleksy biostymulujące odgrywają ważną rolę w okresie okołokwitnieniowym o czym usłyszycie Państwo w relacji filmowej z plantacji polowej odmiany ‘Polana’. Więcej informacji w video – tematykę przybliża dr Paweł Krawiec z firmy Horti Team oraz Mateusz Popielec z firmy Timac Agro.

O tym jak zastosowanie tych produktów wpłynęło na kondycję malin będzie można przekonać się już 17 czerwca w czasie półfinałowego spotkania realizowanego w ramach projektu Malinowe Factory 2018, na który serdecznie wszystkich zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here