Największe targi sadowniczo-warzywnicze …




… takim mianem może się poszczycić czwarta edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa 2014. Odbywające się 19 i 20 lutego w warszawskim EXPO XXI targi zorganizowała Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o. Sukces kolejnej edycji z pewnością zachęci organizatorów do kontynuowania tej imprezy w kolejnych latach.

Wstępne szacunki mówią o ponad 6000 zwiedzających, którzy odwiedzili TSW w przeciągu dwóch dni. Nie brakowało wśród nich gości zagranicznych, zwłaszcza z krajów wschodniej Europy, jak Rosja, Białoruś, Ukraina, Mołdawia, Litwa itp. Czy zatem warszawki Targi staną się oknem na świat i inspiracją do rozwoju sadownictwa i warzywnictwa w krajach wschodniej Europy?

Bardzo ważnym elementem TSW okazały się specjalistyczne konferencje. W kilku salach konferencyjnych odbywały się równolegle spotkania dotyczące tematyki sadowniczej, warzywnictwa polowego, upraw pod osłonami ale również IV Krajowe Forum Grup Producentów Owoców i Warzyw organizowane przez KZGPOiW oraz Konferencja Truskawkowa. Na wszystkich spotkaniach nie brakowało słuchaczy, co świadczyć może o wysokim poziomie merytorycznym i interesującej tematyce przygotowanych wykładów. W sumie wygłoszono 51 prelekcji, z udziałem wykładowców nie tylko z Polski ale również z Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec i Hiszpanii.

Niewątpliwie ważnym punktem Konferencji była również wystawa na której swoją ofertę prezentowało blisko 200 firm, zajmując 7200 m2 powierzchni ekspozycyjnej. Nie zabrakło wśród wystawców firm oferujących rozwiązania bezpośrednio skierowano dla producentów roślin jagodowych. Z ofertą materiału szkółkarskiego obecne były takie firmy jak Agro-Trus Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Dariusz Wójcicki, Flevoplant Polska, Fructoplant, Geoplant Vivai z Włoch, MAZZONI z Włoch, Poland Plands). Coraz więcej oferowało oferowało też systemy osłon w postaci tuneli foliowych (Elite Tunnels LTD z Wielkiej Brytanii, FHU Farmer, Haygrove Poland, jak też konstrukcji do przygotowania daszków (Drewgór, Dwa Jabłka, Elner-Service, Metazet Horti Systems).

Nie brakowało na targach firm oferujących bardzo specjalistyczne maszyny w postaci opielaczy, międzyrzędowych glebogryzarek, opryskiwaczy, wykaszarek, rozdrabniaczy niezbędnych w wyspecjalizowanych gospodarstwach sadowniczych. Można było się zapoznać z ofertą firm oferujących środki ochrony roślin, nawozy, biostymulatory, podłoża, preparaty do biologicznej ochrony i użyźniania gleby. Nie brakowało też bardzo nowoczesnych rozwiązań, jak chociażby robotów, które być może w niedalekiej przyszłości pozwolą całkowicie zautomatyzować pracę w sadach i na plantacjach. Takie nowatorskie rozwiązanie prezentowała polska firma Agrirobo z Wrocławia, która skonstruowała robota do automatycznej pracy z różnego rodzaju osprzętem.

[Best_Wordpress_Gallery id=195]







Poprzedni artykułNajwiększe tragi sadowniczo-warzywnicze …
Następny artykułDo zbioru i pakowania owoców jagodowych – FILM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj