Międzynarodowa Konferencja Porzeczkowa 2018

Przedstawiciele IBA, KSPCP - plantatorzy

Międzynarodowa Konferencja Porzeczkowa 2018 odbędzie się we francuskim Angers. Obrady, spotkania i wycieczki zajmą trzy dni. Będą trwać od 6 do 8 czerwca. Już teraz można rejestrować swój udział w tym wydarzeniu.

Spotkania branżowe

Każda konferencja porzeczkowa to okazja by spotkać plantatorów i przedstawicieli firm z branży. Jednak wydarzenie organizowane przez IBA ma prawdziwie międzynarodowy charakter. Pierwszy dzień poświęcony jest na wizytę w gospodarstwie i zakładzie New Holland. Odbędzie się także spotkanie członków IBA poświęcone zagadnieniom agronomicznym i szkółkarskim. Zwieńczeniem dnia będzie wspólny posiłek w konwencji wiejskiego pikniku. To też wyborna okazja do zapoznania się i nawiązania kontaktów, które będą procentować przez szereg kolejnych lat.

Międzynarodowa Konferencja Porzeczkowa 2018 – szeroki zakres tematyczny

Pierwszego dnia konferencji poruszone zostaną tematy związane z ekonomiką produkcji. Dyskutowane mają być zagadnienia związane z produkcją owoców czarnej porzeczki na całym świecie. Poruszone zostaną także wyzwania finansowe i techniczne przed którymi już stoją i staną w przyszłości plantatorzy. Drugi dzień rozpocznie się od omówienia sytuacji na rynku porzeczkowym we Francji. To kraj gospodarz, więc omówiona zostanie prowadzona w nim produkcja na tle światowej. Globalny rynek będzie analizowany zwłaszcza pod kątem możliwości zbytu i zagospodarowania owoców. Międzynarodowa Konferencja Porzeczkowa 2018 da jej uczestnikom możliwość wysłuchania prelekcji na temat właściwości porzeczek, ich walorów smakowych i prozdrowotnych. Będzie też okazja do wymienienia się opiniami dotyczącymi problemów w branży i rysujących się w przyszłości perspektyw.

Konferencja porzeczkowa, czarna porzeczka, IBAWycieczki, pokazy terenowe i imprezy towarzyszące

To także bardzo ważny i atrakcyjny komponent spotkania organizowanego przez IBA. W ramach tej części będzie można odwiedzić GAEC Ludeau, uczestniczyć w pokazach mechanicznego odchwaszczania, a także zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami polepszającymi zapylenie kwater. Odbędzie się także wiele intersujących wydarzeń nie związanych bezpośrednio z uprawą czarnej porzeczki. Międzynarodowa Konferencja Porzeczkowa 2018 stanie się areną zawodów kulinarnych, a także wyłonione zostaną na niej najlepsze produkty z czarnej porzeczki. To już druga edycja tego konkursu. Rejestracji swego uczestnictwa w wydarzeniu  dokonać można na stronie internetowej IBA – https://www.blackcurrant-iba.com/international-blackcurrant-conference-2018/.