Maliny znad Kisieliny

Produkcją malin – zarówno letnich, jesiennych jak też powtarzających owocowanie od kilku sezonów zajmuje się Renata Nasiadka z miejscowości Zabawa koło Żabna. Jak sama mówi zależy jej na najwyższej jakości owoców, które nie tylko muszą być ładne ale również smaczne. Jeśli w gospodarstwie pojawiają się owocowe nadwyżki przerabia je na 100% soki, na które podobnie jak na owoce nie brakuje chętnych.

Podstawowym zabiegiem stosowanym w tym gospodarstwie na etapie zakładania plantacji malin letnich czy też jesiennych jest moczenie sadzonek w roztworze nawozu Agrosorb Radiculum. Jego roztworem dodatkowo podlewa się rośliny po posadzeniu. Zapewnia on dobre przyjęcia i prawidłowy wzrost roślin.

Następnie kilka razy w sezonie maliny opryskuje się nawozem Agrosorb Folium. Taki zabieg dał bardzo dobry efekt jeśli chodzi o masę owoców i ich jakość. W kwaterze odmian jesiennych, gdzie produkt Agrosorb Folium stosowany jest od 4 do 5 razy w sezonie, zauważono m.in. , że udało się ograniczyć porażenie rośliny przez wiele patogenów grzybowych w tym m.in. przez rdzę maliny.

Pani Renata, zachęcona bardzo dobrymi wynikami ze stosowania odpowiednio dobranych nawozów i umiejętnego łącznie ich z różnymi preparatami na bazie efektywnych mikroorganizmów, bez – jak dotychczas – potrzeby chemicznej ochrony – planuje zarejestrować się w przyszłości jako producent owoców ekologicznych. Odwiedzający jej gospodarstwo, Zbigniew Marciniak z firmy Agro-Sorb, zalecał na etapie przechodzenia na produkcję ekologiczną zastosowanie drugiej linii z dostępnych w firmie produktów. Produkty te zarejestrowane są do stosowania w uprawach ekologicznych, a są nimi: L-Amino + i L-Amino Humus. Według Z. Marciniaka z powodzeniem mogą zastąpić dotychczas stosowane produkty w uprawie konwencjonalnej.

Materiał promocyjny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here