Malinowe Factory 2016 – FILM

Uprawa malin w tunelach cieszy się coraz większym zainteresowaniem plantatorów w całym kraju. Wiele informacji z zakresu technologii uprawy tego gatunku w intensywnych technologiach dostarcza projekt Malinowe Factory realizowany w gospodarstwie dr Pawła Krawca. W czasie tegorocznego finału (czyt. też…) można było zapoznać się z tym jak plonują najnowsze odmiany owocujące na tegorocznych pędach, uczestniczyć z konferencji z zakresu uprawy malin oraz w pokazach polowych towarzyszących temu wydarzeniu.

Drugi sezon prowadzonego w Karczmiskach projektu Malinowe Factory kolejny raz dostarczył plantatorom wielu interesujących informacji. W przypadku malin owocujących na tegorocznych pędach, których w projekcie oceniane jest aż 14, a o tym jak plonowały można już przeczytać w czasopiśmie Jagodnik 5/2016 (czasopismo do nabycia w e-sklepie na portalu jagodnik.pl – kliknij i zamów), w którym tematem numeru stał się właśnie finał Malinowego Factory. W numerze znalazła się również relacja z konferencji, pokazów polowych, ekonomiczne podsumowanie plonowania odmian po dwóch sezonach ich uprawy oraz programy ochrony, nawożenia i biostymulacji dedykowane uprawie malin.

400x80_agrimpexe-jagodnik_5-2016_okladkaSzczegółowa relacja z Malinowego Factory 2016 ukazała się w Jagodnik nr 5/2016. Zapraszamy do lektury i prenumeraty Jagodnika na 2017 rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here