Malina Sokolica

Maliną owocującą na dwuletnich pędach, która została bardzo dobrze oceniona w projekcie Malinowe Factory 2016 jest ‚Sokolica’. Rośliny tej odmiana po zawiązaniu owoców wyglądały jak piękna choinka z równomiernie porozwieszanymi na niej w dużej ilości malinowymi bombkami (fot. P. Krawiec).

Owoce odmiany Sokolica mają stożkowy, tępo ścięty kształt, są jasnoczerwone, z niewielkim połyskiem lub lekko matowe. Bezwzględnie mają atrakcyjny wygląd, wysoką jędrność i są smaczne. Zauważono lekką tendencję do drobnienia owoców, ale to mogło wynikać z bardzo dużej liczby zawiązanych owoców (tutaj warto zastosować zabiegi agrotechniczne zastosowane w projekcie). Odmiana ta zasługiwała na uwagę również ze względu na wyjątkowo dobre przezimowanie, co przejawiało się w zdrowotności roślin o czym opowiada w filmie dr Paweł Krawiec.

Zainteresowanych uprawą odmiany ‚Sokolica oraz innymi odmianami malin uprawianymi w projekcie Malinowe Factory oraz zastosowanymi w jego trakcie zabiegów odsyłam do materiałów konferencyjnych pt. „Malinowe Factory 2016”, w których na blisko 40 stronach opisane są tegoroczne zabiegi agrotechniczne. MF_2016_okladkaMateriały w cenie 15 zł są do nabycie w e-sklepie na portalu jagodnik.pl – kliknij i zamów już dziś.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here