Kwasy humusowe i mikroelementy w uprawie malin

Andrzej Zbroja prezentuje dwa pędy: po prawej stronie z rzędów gdzie aplikowano produkt Tradecorp AZ Bentley, a po lewej stronie z kontroli ze standardowym nawożeniem .



Kwasy humusowe zyskują coraz większą popularność w użyciu na plantacjach owoców jagodowych. Ich aplikacja w połączeniu z mikroelementami przynosi wymierne korzyści. Nie inaczej jest w przypadku uprawy malin.

Humistar regeneruje i zwiększa plon

To płynny produkt zawierający m.in. kwasy humusowe. Odpowiednia proporcja kwasów fulwowych do huminowych sprawia, że bardzo dobrze stymuluje rozwoju systemu korzeniowego. Co z kolei pozwala na lepszy wzrost pędów i wzrost plonów. Ważny jest jednak również okres dostarczania składników odżywczych do owoców. Tu także potrzebny jest silny i efektywny system korzeniowy malin. Inaczej owoce nie osiągną pożądanego rozmiaru – wyjaśnia Andrzej Zbroja z Tradecorp. Aplikację preparatu Humistar należy wykonać wczesną wiosną, jeśli podawany jest za pomocą belki herbicydowej wtedy stosujemy go w dawce 20 l/ha. Aplikując go poprzez fertygację podajemy go w dawce 10 l/ha w 2-3 porcjach.

Tradecorp AZ Bentley

Po lewej pęd z kontrolnego rzędu z tradycyjnym nawożeniem, po prawej z rzędów, gdzie stosowano produkt Tradecorp AZ Bentley

Ten produkt to mieszanina mikroelementów niezbędna do lepszego kwitnienia i fotosyntezy krzewów. Z naszych doświadczeń wynika, że powinniśmy większą uwagę przykładać do zawartości mikroelementów w glebie. Ich niska zawartość wpływa silnie na wielkość plonu – wyjaśnia Andrzej Zbroja.

Kompozycja zestawu pierwiastków w produkcie Tradecorp AZ Bentley jest bogata, a jego aplikacja wpływa pozytywnie na harmonijny wzrost i plonowanie malin. Może być podawany poprzez fertygację przy wykorzystaniu podstawowych modeli dozowników. Zalecana dawka to ok. 3 kg/ha w pierwszej aplikacji, w kolejnych podawanych do 2-3 tygodnie można ją zmniejszyć. Tutaj jednak firma Tradecorp zaleca kontakt z jej doradcami, którzy pomogą ustalić optymalną ilość podawanego produktu do kondycji lub rodzaju prowadzonej uprawy.

O szczegółach aplikacji wymienionych preparatów i ich wpływie na plonowanie malin można dowiedzieć się oglądając poniższy film:









Poprzedni artykułSadownicy przedstawili swoje postulaty w Warszawie
Następny artykułCzy da się jeszcze zarobić na uprawie malin?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj